Petrol
111.49
2.19%
Euro
17.5206
-1.72%
Dolar
16.5386
-2.05%
Altın
969.58
-2.27%
Borsa
2529
-0.97%
Bitcoin
349.430
-3.47%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C
  Erdoğan: Olayın bir boyutu da Ergenekon'dur

  Erdoğan: Olayın bir boyutu da Ergenekon'dur

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Danimarka'da AK Parti binasına yapılan saldırıyı değerlendirdi.
  • 20.03.2013 - 19:10

  Erdoğan: Olayın bir boyutu da Ergenekon dur #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Danimarka'da yaptığı basın toplantısında AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı'na yapılan saldırıları değerlendirdi. Saldırıyı gerçekleştirenlerin eşkal tespiti yapıldığını belirten Erdoğan, bu kişilerin en kısa zamanda yakalanacağını ifade etti.

  "BU TARZ EYLEMLER HER ZAMAN OLMUŞTUR"

  DHKP-C terör örgütünün üstlendiği saldırıları değerlendiren Başbakan Tayyip Erdoğan, "Türkiye ne zaman düzelmeye başlamışsa, bu tarz eylemler her zaman olmuştur. Olayın bir başka boyutu da, bunun Ergenekon’la olan bağlantısıdır" diyerek barış sürecini provoke etmek isteyen güç odaklarının yine sahneye çıktığını belirtti. Erdoğan, "Artık farklı bir Türkiye var, bu yüzden bunu provoke etmek isteyenler olacaktır. Fakat biz bu yoldan geri dönmeyeceğiz, kararlılıkla mücadele edeceğiz.

  Benim buradan ülkeme en önemli mesajım şudur. Bütün STK'larla, bütün medya kuruluşlarıyla bu sürece sahip çıkmak isteriz ve bu tür birkaç tane densiz, birkaç tane iradesini bir yerlere teslim etmiş taşerona, biz bu süreci asla bırakmayız. Artık ortada güçlü bir irade vardır. Ortada güçlü bir AK Parti iktidarı vardır. Ve bu yola da aynı kararlılıkla devam edeceğimizi söylemek isterim'' dedi.

  "BENİM ÜLKEMDE ZATEN BARIŞ VAR"

  Bir gazetecinin yarın ki Nevruz kutlamalarıyla ilgili, 'Bazı kesimler tarafından yarın barışın miladı olarak görülüyor, siz nasıl değerlendiriyorsunuz?' sorusuna ''Ben barışın miladından bahsetmiyorum. Barışa gölge düşürülmesin diyorum. Benim ülkemde zaten barış var. Benim ülkemde savaş yok. Kelimeleri dikkatli seçelim'' dedi.  Erdoğan parti olarak kendilerinin de Nevruz'u kutlayacaklarını belirtti.

  Başbakan Erdoğan yine gazeteciyi uyardı

  Erdoğan: Olayın bir boyutu da Ergenekon dur #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir