Petrol
97.05
0.00%
Euro
18.3949
-0.11%
Dolar
17.846
-0.13%
Altın
1.027
-0.27%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
427.931
1.96%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Erdoğan: Cumhurbaşkanı adayı olarak inanıyorum ki...

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yayınladığı bayram mesajında "Türkiye’yi, barışı, kardeşliği hep birlikte inşa edeceğiz" dedi.
  • 27.07.2014 - 14:13
  Erdoğan: Cumhurbaşkanı adayı olarak inanıyorum ki...

  Erdoğan: Cumhurbaşkanı adayı olarak inanıyorum ki... #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “10 Ağustos’ta ülkemiz, yepyeni bir vizyonla, yepyeni bir döneme girecek. Şimdi, 10 Ağustos’ta, yeni Türkiye’yi inşa etme yolunda önemli engellerden biri daha aşılacak ve halkımız ilk kez cumhurbaşkanını kendisi seçecek. Cumhurbaşkanı adayı olarak, inanıyorum ki yeni Türkiye’yi hep birlikte kuracağız. Özlediğimiz, hedeflediğimiz o güçlü Türkiye’yi, barışı, kardeşliği hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

  Başbakan Erdoğan’ın Ramazan Bayramı mesajı İZLE

  Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajına ‘sevgili vatandaşlarım’ diyerek başlayan Başbakan Erdoğan, “Mübarek Ramazan bayramınızı, en içten duygularımla kutluyor; bayramın milletimiz, İslam alemi ve tüm insanlık için sevgi, barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ediyorum” dedi. Başbakan Erdoğan, bu sene de, mübarek oruç ayının ardından, bayrama erişmiş olmanın memnuniyetini ve heyecanını yaşadıklarını dile getirdi. Ramazan’da, bir kez daha kardeş olunduğunu, milletçe kader birliği yapıldığını hatırlattığını belirten Başbakan Erdoğan, açıklamasında şunları kaydetti: “Komşularımızla, dostlarımızla, akrabalarımızla en önemlisi de İslam coğrafyasındaki kardeşlerimizle ekmeğimizi bölüştük, soframızı paylaştık, birbirimizle sıkı bir dayanışma içinde olduk. Savaştan, zulümden, bombalardan kaçarak ülkemize sığınan Suriyeli kardeşlerimiz yaşadıkları, sığındıkları her şehirde Ensar-muhacir anlayışı içinde karşılandı. Ramazan’da, yakın çevresindeki ihtiyaç sahiplerini gözeten aziz milletimiz, Suriye, Gazze, Telafer, Doğu Türkistan başta olmak üzere, başka ülkelerde yokluk ve zorluk çeken kardeşlerimize de yardım elini uzattı. Ramazan ayı boyunca millet olarak bir ve beraber olmanın, aynı manevi atmosferi solumanın huzurunu, bereketini yaşadık. Ne var ki bu mübarek ayda, İslam dünyasının bazı bölgelerinde acılar ve çileler de eksik olmadı.”

  GAZZE’DEKİ KATLİAMLAR KARŞISINDA SESSİZ KALMADIK

  Özellikle Gazze’den yükselen çığlıkların yürekleri dağladığını sözlerine ekleyen Başbakan Erdoğan, tarih boyunca her zaman zalimin karşısında, mazlumun yanında yer almış bir millet olarak, Gazze’deki katliamlar karşısında sessiz kalmadıklarını söyledi.

  TÜRKİYE’YE YAKIŞAN DA BUDUR

  Erdoğan, her zaman olduğu gibi haktan, adaletten ve barıştan yana olduklarının altını çizerek, “Zira biliyoruz ki aziz milletimiz, nasıl ki içeride huzur, barış, adalet, özgürlük ve refah istiyorsa, aynı şekilde bölgesi için de huzur, refah, barış ve demokrasi istiyor. Türkiye’ye yakışan da budur” dedi.

  TÜRKİYE ARTIK ESKİ TÜRKİYE DEĞİL

  Türkiye için istediklerini, bölge başta olmak üzere tüm dünya için istemeye devam edeceklerini belirten Başbakan Erdoğan, “Türkiye artık eski Türkiye değildir. Türkiye artık bölgesinde olan bitene kayıtsız kalan, sessiz kalan, vurdumduymaz bir ülke değildir ve olmayacaktır. Milletimiz de tercihini Yeni Türkiye’den yana yapmıştır” diye konuştu.

  CUMHURBAŞKANI ADAYI OLARAK, İNANIYORUM Kİ YENİ TÜRKİYE’Yİ HEP BİRLİKTE KURACAĞIZ

  Başbakan Erdoğan, 10 Ağustos’ta Türkiye’nin yepyeni bir vizyonla, yepyeni bir döneme gireceğine dikkat çekti. 10 Ağustos’ta milletin, tarihinde ilk defa Cumhurbaşkanını doğrudan seçmek üzere sandığa gideceğini ifade eden Başbakan Erdoğan, “Türkiye 12 yılın sonunda ekonomide, siyasette hedeflediği, özlediği istikrar ve güven ortamına nihayet kavuştu. Milletimiz, her alanda değişim, dönüşüm istiyor. Bizler 12 yıl boyunca, milletle devleti buluşturmanın gayreti içinde olduk. Şimdi, 10 Ağustos’ta, yeni Türkiye’yi inşa etme yolunda önemli engellerden biri daha aşılacak ve halkımız ilk kez cumhurbaşkanını kendisi seçecek. Cumhurbaşkanı adayı olarak, inanıyorum ki yeni Türkiye’yi hep birlikte kuracağız. Özlediğimiz, hedeflediğimiz o güçlü Türkiye’yi, barışı, kardeşliği hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

  SILA-İ RAHİMİ İMHAL ETMEYELİM

  Vatandaşlara seslenen Başbakan Erdoğan, Ramazan bayramı vesilesiyle küsklüklerin ortadan kaldırılmasını istedi. Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Sıla-i rahimi ihmal etmeyelim, komşularımızla, dostlarımızla, akrabalarımızla bayramlaşalım. Sıla-i rahim ve bayram ziyaretleri esnasında, trafik kurallarına riayet etmeye de azami düzeyde özen gösterelim. Ne olur, uykusuz olarak yola çıkmayalım, alkollü olarak yola çıkmayalım. Kardeşlerim; Muhtaçları, düşkünleri, ihtiyaç sahiplerini, bayramda hassaten koruyup gözetelim; ilgimizi, desteğimizi onlardan esirgemeyelim. Bayrama buruk giren yetimleri, öksüzleri, şehit evlatlarını unutmayalım; onları sevindirmeyi, başlarını okşamayı, bayram sevincimizi onlarla paylaşmayı ihmal etmeyelim. Bu duygu ve düşünceler içinde, en kalbi duygularımla, bayramınızı tekrar kutluyorum. Bayramın tüm hanelere, tüm ocaklara, tüm gönüllere; ülkemize, İslam dünyasına ve insanlığa huzur, saadet, selamet getirmesini temenni ediyorum. Allah’a emanet olun. Allah yar ve yardımcımız olsun.”


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir