Petrol
96.19
-0.26%
Euro
18.3049
0.04%
Dolar
17.9456
-0.02%
Altın
1.03
-0.12%
Borsa
2795
-1.59%
Bitcoin
428.193
2.53%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 26 C
  Erdoğan G20 öncesi ABD'ye ayar verdi

  Erdoğan G20 öncesi ABD'ye ayar verdi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Esenboğa Havalimanı'nda önemli açıklamalarda bulundu.
  • Ajanslar
  • 02.09.2016 - 01:55

  Erdoğan G20 öncesi ABD ye ayar verdi #1

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

  "Biz Cerablus'a girmiyoruz. Cerablus'a Cerablus'lu giriyor. Bizim sadece lojistik desteğimiz var. Bunu da kısmi yönlendirecek ekiple yapıyoruz. Bunun yanında tanklarla destek veriyoruz. Bunların içinde Türkmenler, Araplar var. Bunlar Cerablus'un yerli halkıdır. Bundan daha doğal ne var. Birilerinin yaptığı gibi Cerablus'a girip oraya yerleşmenin hesabı içinde değiliz. Gerçek sahipleri oraya yerleşsin istiyoruz. Cerablus halkının nasıl neşe içerisinde olduğunu, Türkiye'ye teşekkür ettiğini hep beraber görüyoruz. Bu oyunu hamdolsun silahlı kuvvetlerimiz, oradaki lojistik desteğe katılan arkadaşlarımızla bozmuşlardır. Ama asıl orada Cerablus'un yerli halkı ile birlikte başardılar. Bu işin aslı budur.

  AMERİKA'YA PYD ÇIKIŞI

  Menbiç ile bize Fırat'ın doğusuna geçtiler diyorlar. Biz de hayır geçmediler diyoruz. Fırat'ın doğusuna geçtiklerinin ispatı bizim tespitimize bağlıdır. Birilerinin orada burada yaptığı açıklama ile YPG'nin ya da PYD'nin çekildiğine inanamayız."

  DAEŞ ÇEKİLİNCE YERİNE PYD'Yİ YERLEŞTİRDİLER

  "PYD terör örgütüdür, DAEŞ terör örgütüdür ve bunların hiçbirinin birbirinden farkı yoktur. PKK terör örgütüdür. Aynı bölgede onlar da var. Fırat'ın doğusunda PKK var. Çok açık ve net. Akçakale'nin karşısında kimler var? Orası aslında Araplara ait bir yer. Arapları kovdular, DAEŞ çekilince PYD'lileri yerleştirdiler. Bunları izliyoruz. Kimse bizi aldatmaya kalkmasın"

  Erdoğan G20 öncesi ABD'ye ayar verdi İZLE


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir