Dolar
6.9773
0%
Euro
8.2122
0.0865%
Altın
1973.56
-0.127%
Borsa
1126.9
-0.7617%
G. Altın
442.858
-0.1274%
Bitcoin
77897.84
-1.302%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C
  Erdoğan Gabon'da bayrak çekme törenine katıldı

  Erdoğan Gabon'da bayrak çekme törenine katıldı

  Erdoğan, Türkiye'nin Lıbrevılle Büyükelçiliği Kançılarya binasının bayrak çekme törenine katıldı.
  • 08.01.2013 - 06:40
  Erdoğan Gabon'da bayrak çekme törenine katıldı

  Erdoğan Gabon'da bayrak çekme törenine katıldı #1

  Erdoğan, burada yaptığı konuşmada son 3 yılda Afrika'daki Türk büyükelçiliklerinin sayısının 31'e çıktığını belirterek, Türkiye'nin Afrika'da en çok diplomatik temsilciliği olan ülkeler arasında girdiğini söyledi.

  TÜRK BAYRAĞI GÖNDERE ÇEKİLDİ

  Başbakan Erdoğan, Libreville Büyükelçiliği Kançılarya binasına Gabon Başbakanı Raymond Ndong Sima ile birlikte geldi. İki Başbakan burada Türk bayrağını göndere çekti. Bayrak çekme töreninin ardından Gabon'daki Türk Okulu öğrencileri İstiklal Marşı'nı ve Gabon Milli Marşı'nı okudu. Erdoğan, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

  Ardından binada bir konuşma yapan Erdoğan, Gabon'un, Türkiye'nin yeni büyükelçilik binası yapmasına büyük önem verdiğini ve bu nedenle Türk Büyükelçiliği yapılması için Gabon Cumhurbaşkanlığı tarafından 5 bin metrekare arazi tahsis edildiğini, kendilerinin de bu araziyi gördüğünü söyledi.

  Erdoğan Gabonlu öğrencilerle İstiklal Marşı okudu

  Erdoğan Gabon'da bayrak çekme törenine katıldı #2

  EN ÇOK TEMSİLCİLİĞİ OLAN ÜLKELERDEN BİRİYİZ

  Büyükelçilik binasının kısa sürede inşa edileceğini ifade eden Erdoğan, "Yeni büyükelçilik binamızda hizmetlerimizi çok daha farklı şekilde sürdüreceğiz. Son 3 yılda Afrika'daki büyükelçilik sayımız 31'e çıktı. Kısa sürede bu rakam 34'e ulaşacak. Şu anda, Türkiye olarak Afrika'da en çok diplomatik temsilciliği olan ülkeler arasına girmiş bulunuyoruz. Türk vatandaşlarının olduğu her yerde diplomatik temsilciliğimizin olması bizim açımızdan büyük öneme haiz." ifadelerini kullandı. Erdoğan, konuşmasının ardından hizmete açtığı binayı gezdi.

  Törene, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Numan Kurtulmuş ve Ömer Çelik de katıldı.

  Görüş Bildir