Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
325.690
-1.02%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C
  Erdoğan Gençlik Kolları kongresine katıldı

  Erdoğan Gençlik Kolları kongresine katıldı

  Başbakan Erdoğan, İstanbul Gençlik Kolları Olağan Kongresi'ne video konferans yöntemiyle katıldı..
  • 19.02.2012 - 14:36

  Erdoğan Gençlik Kolları kongresine katıldı #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan geçirdiği tamamlayıcı ameliyat sonrası ilk kez canlı yayında kameralar karşısına geçti. Partisinin İstanbul İl Gençlik Kolları Genel Kurulu toplantısına katılan Erdoğan, 10 gün önce yaşanan MİT-Yargı krizi hakkında ilk kez konuştu.

  SINIRI AŞAN HER ADIM YETKİ GASPIDIR

  Tayyip Erdoğan, 'AK Parti demokratikleşmenin lokomotifi olarak tarihi bir tutum sergiledi. Demokraside, yasamanın-yürütmenin-yargının sınırları bellidir. Sınırları aşan her türlü davranış yetki gaspıdır. Gücünü milletten almayan ters istikamete bakan her girişim gayri meşrudur. Biz bu ülkede gayri meşruluğa izin vermeyiz.' dedi.

  İşte Başbakan Erdoğan'ın o açıklamaları

  İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

  Aranızda olmayı çok isterdim ancak tedavime evde devam etmek zorundayım. Çalışmalarımıza kısmen başladık inşallah bu hafta da mesaimize devam edeceğiz.

  AK PARTİ ÇETELERİN PARTİSİ DEĞİLDİR

  Sevgili gençler, 14 Ağustos 2001'de AK Parti'yi millet kurmuştur. Harcını millet karmış, tuğlasını millet dizmiştir. AK Parti milletin partisidir. Yegane amacı milleti olan bir siyasi partiyiz. AK Parti yoksulların, yolda kalmışların, garip gurebanın partisidir. AK Parti Eyüp'teki yoksulun, Pendik'te zanaatkarın, Üsküdar'da öğrencilerin partisidir. AK Parti, Türk'ün Kürt'ün Arap'ın Gürcü'nün Alevi'nin Sunni'nin partisidir. AK Parti Gazze'deki, Kabil'deki Mogadişu'daki, Şam, Halep'teki mazlumların mağdurların partisidir. Altını çizerek ifade ediyorum; AK Parti belli zümrelerin partisi değildir. AK Parti çetelerin partisi hiç değildir.

  9 YIL BOYUNCA KİRLİ SENARYOLARI DEŞİFRE ETTİK

  Bizim milletin huzurunda boynumuz kıldan incedir. Onun dışında hiç kimseye eyvallah demeyiz. Biz üzerimizde milletin emanetini taşıyoruz. Biz omzumuzda kutsal bir emanet taşıyoruz. Biz diyoruz ki Türkiye kazanacaksa biz kaybetmeye razıyız. Biz basit siyasi hesaplarla hareket etmedik. 9 yıl boyunca milletten aldığımız güçle yola devam ettik. 9 yıl boyunca kirli senaryoları deşifre ettik. Demokrasiye müdahale etme girişimlerini boşa çıkardık. Bugün Türkiye demokratikleşiyorsa, karanlık odaklarla amansız bir mücadele veriliyorsa bu tamamen AK Parti iradesinin eseridir.

  SINIRLARI AŞAN HER ADIM YETKİ GASPIDIR

  AK Parti değişimin ve demokratikleşmenin lokomotifi olarak tarihi bir yola girdi. Demokraside, yasamanın-yürütmenin-yargının yetkileri ve sınırları bellidir. Sınırları aşan her adım yetki gaspıdır. Gücünü milletten almayan milletle aynı yola bakmayanlar millet nezdinde anayasa nezdinde gayri meşrudur. Biz bu ülkede gayri meşruluğa izin vermeyiz. Hiçbir zaman seçilmişleri atanmışlara kul etmeyiz. 

  TBMM'NİN TASARRUFUNU FARKLI YERLERE ÇEKMESİNLER

  Kimse elini ovuşturmasın. Açık söylüyorum; ne bu devletin kurumları arasında ne de bu milletin evlatları arasında bir çatışma yoktur ve olamaz. Bu ülkenin medyasını ve siyasetçilerini sağduyuya davet ediyorum. Kışkırtmaya yeltenenler mahçup olurlar. TBMM'nin tasavvurunu yücelten adımlarını farklı yerlere çekenler, büyük utanç yaşarlar. Bizler kardeşlik ikliminin gelişmesinden yanayız. Hiçbir fitne girişimine fırsat vermeyiz. Alet olmayız. Kimse AK Parti'yi sevenlerin gönüllerini kirletemez. Geçmişte yapılan hatalar sonrası milletimiz ağır fatura ödedi. İşte onun için biz gençlik diyoruz. Biz en büyük yatırımı gençlere yapıyoruz. 

  MODERN VE DİNDAR BİR GENÇLİKTEN BAHSEDİYORUM

  Altını çiziyorum, modern ve dindar bir gençlikten bahsediyorum. Kökü ezelde dalı ebette bir sistemin aşkına diyalektiğine irfanına idrakine sahip bir gençlikten bahsediyorum. Ben şu anda Abdi İpekçi'deki gençliği böyle bir gençlik olarak karşımda görüyorum. 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir