Euro
9.7858
0.17%
Dolar
8.1144
0.09%
Altın
463.83
0%
Borsa
1.365
-0.87%
Bitcoin
459.006
0.00%
9ºC
İstanbul
Açık 9 C
  Erdoğan İHL Mezunları Derneği etkinliğinde konuştu

  Erdoğan İHL Mezunları Derneği etkinliğinde konuştu

  Başbakan Erdoğan, İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği'nin düzenlediği programda konuştu
  • 24.04.2013 - 16:29

  Erdoğan İHL Mezunları Derneği etkinliğinde konuştu #1

  İstanbul'da Kutlu Doğum Haftası sebebiyle Sinan Erdem Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen etkinliğe Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Erdoğan salona girdiğinde alkışlarla karşılandı. Resmi programında olmamasına rağmen İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği'nin (ÖNDER) programına katılmak için İstanbul'a gelen Erdoğan'a imam hatip öğrencileri büyük ilgi gösterdi. Başbakan, salona girişte tribünlerde kendisini bekleyenlere el sallayarak teşekkür etti.

  İHL'leri ayağa kaldıran Hz. Muhammed şiiri

  Erdoğan İHL Mezunları Derneği etkinliğinde konuştu #2

  BAHÇELİ'YE EDEP ÇIKIŞI

  Erdoğan, "Biz sabırla metanetle, edep ve hayanın diliyle konuşacağız. Biz öfkenin ve nefretin değil, sevginin diliyle konuşacağız. Ayırmanın, bölmenin diliyle değil, kardeşliğin diliyle konuşacağız. Biz hep hayır söyleyeceğiz ve hep hakkın yanında olacağız. Niyet hayır diyeceğiz ve inşallah hayırlı akıbete hep birlikte ulaşacağız." sözleriyle, çözüm sürecine sert tepki gösteren MHP lideri Devlet Bahçeli'ye isim vermeden gönderme yaptı.

  HZ. MUHAMMED ŞİİRİ SALONU AYAĞA KALDIRDI

  Erdoğan konuşmasının sonunda İstiklal Marşı'nın şairi Mehmet Akif Ersoy'un Bir Gece isimli şiirinin 'Dünya neye sahipse onun vergisidir hep; Medyun ona cemiyeti medyun ona ferdi. Medyundur o Mâsuma bütün bir beşeriyyet... Ya Rab bizi mahşerde bu ikrar ile haşret.' dizelerini okudu. Kapalı spor salonunda bulunanlar şiir sonrası Erdoğan'ı ayakta alkışladı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir