Euro
15.2325
-0.45%
Dolar
13.5053
-0.01%
Altın
802.6590
0.27%
Borsa
1945
1.82%
Bitcoin
508.908
7.08%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C
  Erdoğan: Memurların altında 2'şer 3'er araba var

  Erdoğan: Memurların altında 2'şer 3'er araba var

  Başbakan Erdoğan: Öyle memur kardeşlerimiz var ki bir değil 2-3 arabası var...
  • 13.06.2012 - 14:47

  Erdoğan: Memurların altında 2 şer 3 er araba var #1

  ENSONHABER.com/DETAY HABER Memur maaşlarıyla ilgili konuşan Erdoğan, sendikaların talep ettiği oranları eleştirip 9 yıllık AK Parti iktidarı döneminde memurların modern bir yaşam standardına kavuştuğunu ifade etti. Erdoğan, 'Bakıyorsunuz memurların altında ikişer üçer araba var. Hem kendisinin hem de hanımının altında arabası var. Hatta ben onlara araba değil de ev almalarını tavsiye ediyorum' dedi.

  Ankara'da partisinin il başkanları toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, memur maaşlarıyla ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

  MEMURLARA ARABA DEĞİL EV ALIN DİYORUM

  Memuru enflasyon karşısında ezdirmediklerini kaydeden Erdoğan, 'Modern bir Türkiye'de yaşadığınızı söylüyorsunuz. Öyle memur kardeşlerimiz var ki bir değil 2-3 arabası var. Hem hanımının altında hem de kendisinin altında iki tane arabası var. Bunlara siz de şahit oluyorsunuz. Daha önce böyle bir şey var mıydı? Yoktu. Ben kendilerine tavsiye ediyorum; önce başınızı sokacak bir yer alın. Atalarımız demiş ya dünyada mekan ahrette iman diye.' şeklinde konuştu.

  İŞTE ERDOĞAN'IN O AÇIKLAMALARI

  İşte Erdoğan'ın açıklamalarından dikkat çeken o ayrıntılar:

  Size rakamlarla konuşuyorum. Ortalama memur maaşını yüzde 204 oranında artırdık. Net asgari ücreti yüzde 280 oranında artırdık. En düşük SGK emekli maaşını yüzde 226 oranında artırdık.

  PARAYA 6 SIFIR KONULARAK BENİM MEMURUM MİLYONER OLMADI

  Paranın yanına 6 sıfır koydular. Yoksa benim memur kardeşim paranın yanına konan 6 sıfırla kendini milyoner mi sanıyor. Tam aksine cebindeki paraları modern hırsızlar çaldı.

  Memur maaşlarında olması gereken ne ise onu yaptık. Biz memur kardeşlerimizi enflasyona ezdirmiyoruz. Biz 4+4 verdik. Eğer enflasyon yüzde 10 olursa aradaki 2 puanlık farkı biz vereceğiz. Yüzde 6 enflasyon olursa yüzde 2'lik farkı biz geri almayacağız. Bunu niye konuşmuyorsun? Konuşmazlar.

  BİZ BU PARALARIN DA EMANETÇİSİYİZ

  Biz sendikalara da söyledik. Biz bu paranın sahibi değiliz bu paranın da emanetçisiyiz. Eğer biz sizi iyi yönetmezsek yarın maaşını ödeyemeyen devletle karşı karşıya kalırdınız.

  ARABA ALMAYIN EV ALIN

  Modern bir Türkiye'de yaşadığınızı söylüyorsunuz. Öyle memur kardeşlerimiz var ki bir değil 2-3 arabası var. Hem hanımının altında hem de kendisinin altında iki tane arabası var. Bunlara siz de şahit oluyorsunuz. Daha önce böyle bir şey var mıydı? Yoktu. Ben kendilerine tavsiye ediyorum; önce başınızı sokacak bir yer alın. Atalarımız demiş ya dünyada mekan ahrette iman diye.

  Erdoğan: Memurların altında 2 şer 3 er araba var #2


  Görüş Bildir