Petrol
109.1
0.00%
Euro
17.5507
-1.55%
Dolar
16.6002
-1.68%
Altın
979.21
-1.30%
Borsa
2554
0.00%
Bitcoin
351.725
-2.98%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  Erdoğan mesaiye MİT ve MGK ile başlıyor

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugünden itibaren rutin mesaisine MGK toplantısı ile başlayacak.
  • 27.02.2012 - 10:33
  Erdoğan mesaiye MİT ve MGK ile başlıyor

  Erdoğan mesaiye MİT ve MGK ile başlıyor #1

  Geçirdiği ikinci ameliyatın ardından bir süredir İstanbul'da bulunan Başbakan Erdoğan, bugünden itibaren rutin mesaisine MİT krizinin gündeme gelmesi beklenen MGK toplantısı ile başlayacak

  Geçirdiği ikinci ameliyatın ardından bir süredir dinlenen ve çalışmalarını İstanbul'da yürüten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugünden itibaren rutin mesaisine başlayacak. Erdoğan'ın mesaisi MİT krizinin gündemde olması beklenen MGK toplantısı ile başlayacak.

  ANKARA'DAKİ MESAİSİNE DÖNECEK

  Erdoğan sindirim sistemi rahatsızlığı nedeniyle geçirdiği ikinci ameliyatın ardından İstanbul'daki evinde istirahate çekilmişti. Yaklaşık 20 günlük dinlenme süresi boyunca zaman zaman kabulleri olan Erdoğan, bugün Ankara'daki rutin mesaisine dönecek.

  Erdoğan, Pazartesi günü Çankaya Köşkü'nde toplanacak olan Milli Güvenlik Kurulu'na (MGK) katılacak. Toplantı öncesi MGK üyesi bakanlarla da bir görüşme yapması beklenen Erdoğan'ın ve toplantının gündeminde KCK soruşturmasıyla birlikte patlak veren yargı-MİT arasındaki ifade krizinin olması öngörülüyor. Devletin zirvesi krizin ardından ilk kez MGK'da bir araya gelecek.

  PARTİ GRUBU TOPLANTISINDA KONUŞACAK

  Erdoğan Salı günü ise TBMM'de partisinin grup toplantısında milletvekillerine hitap edecek. Normalde Pazartesi günleri yapılan Bakanlar Kurulu toplantısının ise Çarşamba günü yapılması bekleniyor. Son olarak 30 Ocak'ta toplanan Bakanlar Kurulu yoğun bir gündemde Çarşamba günü Başbakan Erdoğan başkanlığında toplanacak. Erdoğan'ın Perşembe günü ise haftalık olağan görüşmelerini gerçekleştirmesi beklenirken, rutin program kapsamında çeşitli kabullerinin de olması öngörülüyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir