Petrol
76.52
-0.84%
Euro
19.6767
-0.05%
Dolar
18.6504
0.07%
Altın
1.073
0.16%
Borsa
4856
0.60%
Bitcoin
324.755
1.95%
12ºC
İstanbul
Hafif yağmur 12 C
  Erdoğan: Operasyonlar devam edecek

  Erdoğan: Operasyonlar devam edecek

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan,terör konusunda operasyonların devam edeceğini açıkladı.
  • AA
  • 12.06.2016 - 22:43

  Erdoğan: Operasyonlar devam edecek #1

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan MÜSİAD'ın İstanbul'da düzenlediği iftar yemeğinde konuştu.

  Konuşmasında mülteciler için 6 yılda 10 milyar dolar harcama yapıldığını ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:

  "Bir o kadar harcama da STK'larımız, belediyelerimiz yaptı. Eksildi mi? Eksilmedi. Keşke daha iyi, daha güzel hizmetler verebilsek, çadırlarda değil hepsini konteynerlerde yaşatsak, bunu başarsak. Ve bunlar bize kaybettirmeyecek, kazandıracak. Daha güzel günler olacak inşallah."

  "Bizim ülke ve millet olarak, dünyadaki hiçbir mazluma, hiçbir garibe sırtımızı dönme hakkımız yoktur." diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

  "Bereket, ortağı çoğaldıkça artar. Ramazan ayını bu gerçeklerin şuuruyla yaşamak, hepimiz için en büyük kazanım olacaktır. Yakın çevremizden başlayarak ülkemizdeki tüm ihtiyaç sahiplerini gözetmenin yanında, Suriyeli misafirlerimize de Iraklı misafirlerimize de sahip çıkmalıyız."

  "YENİ BİR GÜÇLE 2023 HEDEFLERİMİZE DOĞRU SÜRATLA İLERLEYECEĞİZ"

  Son yıllarda yaşanan olayların ülke ekonomisini yorduğunu fakat küçültmediğini belirten Erdoğan, "Gezi olayları, 17-25 Aralık Darbe Girişimi, bölücü terör örgütünün eylemleri, ardı ardına yaşadığımız iki genel seçim, Suriye'deki gelişmeler, Rusya'yla yaşadığımız uçak krizi gibi sorunlar gerçekten yorucuydu.

  İnşallah artık bu dönemi yavaş yavaş geride bırakacak ve yeni bir heyecanla, yeni bir güçle 2023 hedeflerimize doğru süratle ilerleyeceğiz." dedi.

  2002 yılından bu yana yapılan yardımlardaki artışlardan bahseden Erdoğan, şunları söyledi:

  "2002 yılında ülkemizde vatandaşlarımıza yapılan yıllık sosyal yardım rakamı 2 milyar liraydı. Bu yıl itibarıyla bu rakam 30 milyar liranın üzerine çıkmıştır. Dikkat ederseniz burada da 15 katlık bir artış var. Yani biz dünyadaki mazlumlara el uzatırken, ülkemizdeki mağdurları asla ihmal etmedik.

  Buna rağmen Türkiye az önce de ifade ettim, büyümesinden de hamdolsun geri kalmadı. Türkiye inşallah tahminleri ve temennileri aşan bir oranda büyümeyi başardı. Dedim ya, paylaşmak bereketlidir. Bereket, ortağı çoğaldıkça artar diyoruz ya. İşte büyüme rakamları bunun ispatıdır."

  "MİLLETİMİZ ARTIK BUNLARIN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRDÜ"

  Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

  "Yaşanan bunca hadiseden ders almayan birilerinin, hala liseleri, üniversiteleri kaşıyarak, toplumun ulaşabildikleri her kesimini tahrik ederek yeni huzursuzluklar peşinde koştuklarını biliyoruz ama milletimiz artık bunların gerçek yüzünü gördü. Bölücü terör örgütü ve onun siyasi destekçileri bölgede sokağa çıkamaz hale geldiler. Teröre destek veren kim varsa hepsi de milletimizin tepkisine maruz kalıyor."

  Konuşmasında terörle mücadele konusuna da değinen Erdoğan, "Terörle mücadelemiz, bu operasyonlarımız, huzur, sükun sağlanmadıkça durmayacaktır. Bunu, herkes böyle bilsin. Milletimiz evlatlarının kanı, canı, fedakarlığı pahasına elde ettiği huzur ve güven ortamını, 3-5 çapulcunun heba etmesine izin vermeyecektir. " diye konuştu.


  Görüş Bildir