Euro
10.369
0.58%
Dolar
8.8414
0.91%
Altın
496.48
1.14%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
375.608
-3.87%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C
  Erdoğan - Platini görüşmesinden ilginç detay

  Erdoğan - Platini görüşmesinden ilginç detay

  Başbakan Erdoğan ve UEFA Başkanı Platini arasındaki görüşmenin ilginç bir detayı daha medyaya yansıdı.
  • 26.04.2012 - 14:43

  Başbakan Erdoğan'la UEFA Başkanı arasında İstanbul'da yapılan zirveye ilişkin bazı ayrıntılar ortaya çıktı. UEFA İcra Kurulu ve UEFA Kongresi için Türkiye'ye gelen UEFA Başkanı Platini, 19 Mart'ta Başbakan Erdoğan'la görüşmüştü.

  Erdoğan - Platini görüşmesinden ilginç detay #1

  Akşam gazetesinde yer alan habere göre, Erdoğan'ın konuşmasının ardından Platini söz aldı: Ben de Sarkozy'i pek sevmem...

  SEN SARKOZY'E UYMA

  Görüşmede ihraçla ilgili Platini'ye uyarıda bulunan Erdoğan, Türkiye'nin AB üyeliğine karşı çıkan ve soykırım tasarısını destekleyen Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'i işaret ederek, Türk takımlarının Avrupa'dan men edilmesi konusunda 'Bak sen Sarkozy'e uyma... O yanlış bir yolda...' dedi.

  UEFA'nın Fransız başkanından ilginç bir cevap geldi: "Ben de Sarkozy'i pek sevmem..." Erdoğan da bunun üzerine "Bak ortak bir noktamız daha var...' dedi.

  2020'Yİ ÇOK İSTİYORUZ

  Başbakan Erdoğan'ın "2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı çok istiyoruz. Bu konuda desteğinizi bekliyoruz" dediği Platini'den de "Türkiye'nin bu organizasyonu alma şansı çok yüksek" cevabını aldığı kaydedilen haberde, Erdoğan'ın futbol bilgisinin UEFA Başkanı'nı şaşkına çevirdiği ifadesi şu bilgilerle verildi:

  PLATİNİ'NİN AĞZININ AÇIK KALDIĞI AN

  "Erdoğan, Fransız başkanın İspanya 82, Euro 84 ve Meksika 86'da attığı golleri tek tek saydı. Platini, Başbakan Erdoğan'ı ağzı açık dinledi.

  Erdoğan, altın vuruşu da Saint Etienne'in Metz'i 9-2 yendiği maçla yaptı. Kulüp doktoru 'Futbolcu olamaz, sağlığı iyi durumda değil' raporuyla Platini'nin Metz'e transferini engellemişti. Platini'nin 30-40 yıllık anıları canlandı, Başbakan'ın tarihe geçen gollerini bir bir sayması üzerine de çok gururlandığını söyledi."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir