Petrol
113.59
0.08%
Euro
17.5388
0.01%
Dolar
16.8011
-0.15%
Altın
977.45
-0.03%
Borsa
2406
0.00%
Bitcoin
340.118
5.36%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  Erdoğan: Siz bu milleti ne zannediyorsunuz

  Erdoğan: Siz bu milleti ne zannediyorsunuz

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Siz bu milleti ne zannediyorsunuz" sözleriyle başta Almanya olmak üzere batı ülkelerini sert bir dille eleştirdi.
  • Haber Merkezi
  • 08.11.2016 - 16:38

  Erdoğan: Siz bu milleti ne zannediyorsunuz #1

  Cumhurbaşkanı Erdoğan 5. Esnaf ve Sanatkarlar Şurası'nda yaptığı konuşmada, "15 Temmuz nihai ikazdır. Malum örgütün içinde kalmayı sürdüren varsa ülkesine ihanet içindedir. Bölücü terör örgütü için de aynı durum geçerlidir. PKK'nın ve parlemente içindeki uzantıların bir tuzak olarak kullanıldığı ortada. Batı gazete ve bakanlarıyla Türkiye'ye meydan okuyor. Peki genel başkanı olduğum partim kapatıldığında siz neredeydiniz. Tek başına iktidar 350 milletvekili ile parlementoda böyle bir iktidar partisi kapatılıyor. Ben belediye başkanıyım İstanbul'da. Şiir okudum diye içeri alındım. Bunların insan hakları kurumları umurlarında olmadı. Neredeydiniz?

  "SİZ BU MİLLETİ NE ZANNEDİYORSUNUZ"

  Siz bu milleti ne zannediyorsunuz, bugüne kadar talimat veriyordunuz emir buyurdunuz efendim diyorlardı geçti o günler. Artık kendi kararını kendi veren kendi göbeğini kendi kesen bir devlet var. Bu ülkenin yargısı var. Yargı bağımsız. Senin ülkende bağımsız da benim ülkemde bağımlı mı? Adamlara bak ya. Hanımefendinin eline 4 bin dosya sıkıştırıyorum. Terörist dosyalarını, diyor ki yargı bağımsız. Geciken adalet adalet değildir, ama şimdi bakıyorum yeni yeni meydan okumalar çıkıyor.

  Erdoğan: Siz bu milleti ne zannediyorsunuz VİDEO

  "BİZ SİZİN BAŞLIKLARINIZA ALIŞTIK"

  Biz sizin başlıklarınıza alıştık. Özal'a yapıyorlardı şimdi aynı şeyi bize yapıyorlar. Bu millet artık uyanmıştır. İnşallah muasır medeniyetlerin üzerine çıkacaktır. Türkiye için bu husus siyasi bir tartışma ötesine geçmiştir. 1000 yıldır dimdik ayakta olduğumuz coğrafyada yine duracağız. Tüm kardeşlerimiz için başarı ile çıkmaya mecburuz. Bugün dün olduğumuzdan daha iyi noktadayız inşallah yarın daha iyi noktaya geleceğiz." dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir