Petrol
112.53
2.25%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
362.128
-1.53%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 23 C

  Erdoğan terör mağduru Gülcan Olgaç'ı ziyaret etti

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Siirt'te terör mağduru Gülcan Olgaç'ı ziyaret etti.
  • 09.03.2013 - 13:25
  Erdoğan terör mağduru Gülcan Olgaç'ı ziyaret etti

  Erdoğan terör mağduru Gülcan Olgaç ı ziyaret etti #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, geceyi geçirdiği Siirt'te bu sabah iki yıl önce PKK'lıların uzun namlulu silahla taradığı ve 4 genç kızın yaşamını yitirdiği saldırıdan yaralı kurtulan Gülcan Olgaç'ı evinde ziyaret etti.

  Siirt'te 20 Eylül 2011 akşamı PKK'lıların Polis Meslek Okulu yakınlarında sivil bir otomobile düzenlediği uzun namlulu ve el bombalı saldırıda Zeynep Evin, Nergis Evin, Kevser Çekin ve Nurcan Olgaç hayatını kaybetti. Saldırıda Gülcan Olgaç ile Nuran Evin de yaralandı.

  GECEYİ SİİRT'TE GEÇİRDİ

  Siirt'te geceyi geçiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte saldırıda ablası Nurcan Olgaç'ı kaybeden ve kendisi de yaralı kurtulan Gülcan Olgaç'ı ziyaret etti. Erdoğan, Olgaç'ın Bahçelievler Mahallesi Lütfün Yavuz Mahallesi'ndeki evinde yaklaşık yarım saat süren bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretin ardından evin önünde toplanan vatandaşlar Erdoğan'a sevgi gösterilerinde bulundu.

  ÇOCUKLARA OYUNCAK DAĞITTI

  Erdoğan, mahallede bulunan bazı çocukları yanına çağırarak oyuncak dağıttı. Başbakan Erdoğan, daha sonra beraberindeki bakanlarla birlikte Siirt'in Aydınlar (Tillo) İlçesi'nde işadamı Ethem Sancak'ın evine gitti. Aydınlar'ın Sinep Köyü'ndeki evinde bir süre kaldı. Başbakan Erdoğan'ın Siirt'teki gezisi boyuncu 2 Kobra helikopterler havadan sürekli uçuş gerçekleştirdi.

  Başbakan'ın geçtiği yol güzergahlarında ise Kirpi adı verilen araçlarla polis ve jandarma özel harekat timlerinin önlem aldığı görüldü. Erdoğan'ın ziyareti nedeniyle başka illerden gelen takviye ekiplerle Siirt'te 2 bin polisin görev yaptığı belirtildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir