Euro
15.4375
0.79%
Dolar
13.6050
0.56%
Altın
795.6040
0.78%
Borsa
1,976.62
-0.16%
Bitcoin
575.516
0.72%
4ºC
İstanbul
Bulutlu 4 C
  Erdoğan: Terör yandaşlarını vatandaşlıktan çıkarmalıyız

  Erdoğan: Terör yandaşlarını vatandaşlıktan çıkarmalıyız

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılan operasyonlara değinerek "Terör örgütü yandaşlarını vatandaşlıktan çıkarmak dahil her önlemi almalıyız" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 05.04.2016 - 16:58

  erdogan

  Erdoğan, Avukatlar Günü dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde avukatlara hitap etti. Burada yaptığı konuşmada, "Terör örgütü yandaşlarını vatandaşlıktan çıkarmak dahil her önlemi almalıyız. Bizim gidecek başka bir vatanımız yok" diyerek yapılan operasyonlarda onlarca teröristin öldürüldüğünü ifade etti.

  "TERÖR ÖRGÜTÜ YANDAŞLARINI VATANDAŞLIKTAN ÇIKARMALIYIZ"

  "Şu anda da işte bizim bu vatan topraklarımızı ne yazık ki, kendilerine göre operasyon yapıp da oraları tarla haline dönüştürmek isteyenlere karşı onlara gerekli ders veriliyor. Biz bir ölüyoruz ama 10 da, 20 de, 30 da onlardan öldürüyoruz. Terör örgütü yandaşlarını vatandaşlıktan çıkarmak dahil her önlemi almalıyız. Bizim gidecek başka bir vatanımız yok.

  Bu topraklarda ezan susmadığı gibi susmayacak, bayrağımız inmeyecek, vatanımız parçalanmayacak, devletimiz yıkılmayacak. Her beraber dimdik duracağız."

  Erdoğan: Terör yandaşlarını vatandaşlıktan çıkarmalıyız VİDEO

  "TERÖR ÖRGÜTÜYLE AYNI HEDEFİ PAYLAŞIYORLAR"

  "Bölücü terör örgütüyle aynı hedefleri paylaşanlar da her fırsatta kinlerini, nefretlerini, ihanetlerini sergiliyorlar. Akademisyen görünümlü destekçi, gazeteci kimlikli casus, memur unvanlı milis olarak terör örgütünün evlerine girenlerin, elinde silahı olanlardan hiç farkı yoktur.

  "SIRTIMIZDA TAŞIMAK ZORUNDA DEĞİLİZ"

  Kuzu postuna bürünmüş sırtlanlar terör örgütüyle aynı amaca hizmet ediyorlar. Milletçe dikkatli olmalıyız. Devletine ve milletine ihanet içinde olan hiç kimseyi sırtımızda taşımak zorunda değiliz. Güvenlik güçlerimiz teröristlerle mücadelesini hassasiyetle yürütüyor. Şehitlerimiz oluyor, şüphesiz ki ciğerimiz yanıyor. Gün geliyor biz de anneler gibi mahsun hale düşüyoruz. Şunu da biliyoruz, bu araziler tapu kadastrosundaki arsa değildir."


  Görüş Bildir