Petrol
113.07
1.02%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
479.138
-2.48%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C
  Erdoğan: Türkiye'nin başbakanını sevmezler

  Erdoğan: Türkiye'nin başbakanını sevmezler

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 7. geleneksel Büyükelçiler iftarında BM'nin Gazze konusunda pasif kalmasını eleştirdi.
  • 16.07.2014 - 05:49

  Erdoğan: Türkiye nin başbakanını sevmezler #1

  Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

  "Ramazan ayında affetme ve arınma için fırsatlar sunar. Birçok ülkede dinler arası bir çatışma tetiklenmeye çalışılıyor. Filistin de İsrail operasyonu 8. gününe girdi. Toplumları ayıran fay hatları derinleşiyor."

  Erdoğan’dan BM’ye: Sen ne işe yararsın

  IŞİD KRİZİ

  "Irak'taki mezhepsel çatışmalar bizim endişelerimizi haklı çıkardı. Konsolosluk çalışanlarımızın serbest bırakılması için girişimlerimiz sürüyor.
  Suriye ve Irak'a savaşmaya gelenler ile ilgili büyük hassasiyet gösteriyoruz. Irak halkı bugün büyük ölçüde uluslararası toplumun Suriye'de işlediği günahın bedelini ödemektedir.
  Uluslarası toplumdan gerekli desteği görmedik. Suriye, Irak ve Libya'da uluslarası destek hayati öneme sahip."

  "İSRAİL 3 ŞARTI DA YERİNE GETİRMELİ"

  İsrail'in Gazze'ye yönelik toplu cezalandırma mantığıyla saldırıları insani bir drama dönüştü. İsrail'e Gazze'ye yönelik saldırıların derhal durdurması çağrısını yapıyorum. İsrail Türkiye ile ilişkilerini normaleştirmek istiyorsa 3 şartın 3'üde yerine getirilmeli. Dünyanın duyarsızlığı var. İnsanlar öldürülüyor, 700'ü aşkın yaralı var.

  "İSRAİL'İN YAPTIKLARINI NEYLE İZAH EDECEĞİZ"

  "Bugün itibarıyla saat 19.00'da elime gelmiş kesin ajans rakamları var. Bin 400 yaralı, 194 ölü, bin 470 İsrail'in vurduğu hedef. Yıkılan ev sayısı 660, zarar gören ev 12 bin 600, vurulan cami 19, yıkılan cami yine 19. Zarar gören okul 33, zarar gören tıp merkezi 6. Kim yapıyor bunları? İsrail. İsrail'in bu yaptıklarını acaba bizler insan olarak hangi dinden olursak olalım, hangi mezhepden olursak olalım neyle izah edeceğiz."

  "BİRLEŞMİŞ MİLLETLER NE İŞE YARAR"

  "Birleşmiş Milletler ne işe yararsın sen? Bu işin bir numaralı sorumlususun. Kendini gözden geçirmesi lazım."

  "Ne için kuruldu bu Birleşmiş Milletler? Dünya barışını sağlamak için değil mi? Dünya barışını sağlamak için Birleşmiş Milletler bu görevini yerine getiremiyorsa kendini check etmesi lazım, gözden geçirmesi lazım. 

  "TÜRKİYE BAŞBAKANI SEVİLMEZ; ÇÜNKÜ DOĞRULARI SÖYLÜYOR"

  "Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne bakıyorsunuz zaten orası 5 tane ülkenin iki dudağının arasında. Onlar ne derse o. Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakan'ı sevilmez. E tabii sevilmez. Doğru söyleyen bu dünyada nerde sevildi ki.

  İsrail'i Filistin'de kurulan mutabakat hükümeti mi rahatsız etti? Bölgede iki devleti çözüm çerçevesinde adaletin takipçisi olmak vizyonumuzu sürdüreceğiz"

  Başbakan Erdoğan Haberleri


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir