Dolar
6.8077
-0.1847%
Euro
7.5743
0.1097%
Altın
1739.57
0.5927%
Borsa
107266.19
1.6543%
G. Altın
380.904
0.4395%
Bitcoin
65059.13
1.2784%
19ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 19 C
  Erdoğan ve Davutoğlu Asrın Projesi'nin açılış töreninde

  Erdoğan ve Davutoğlu Asrın Projesi'nin açılış töreninde

  Bugün Türkiye ve yavru vatan KKTC için tarihi bir gün yaşanıyor.
  • Haber Merkezi
  • 17.10.2015 - 12:21

  Erdoğan ve Davutoğlu Asrın Projesi'nin açılış töreninde

  davutoglu

  Türkiye’den KKTC’de yaşayan soydaşlarımızın istifadesine sunulacak suyun yaklaşık 38 milyon metreküpü KKTC’de inşa edilecek arıtma tesislerinde arıtıldıktan sonra içme suyu olarak kullanılacak. Geriye kalan 37 milyon metreküpü ise zirai sulama için tahsis edilecek.


  ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU AÇILIŞTA

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, KKTC Su Temin Projesi Alaköprü Barajı ve KKTC Su Temin Projesi Geçitköy Barajı'nın Mersin'in Anamur İlçesi'ndeki açılış törenlerine katıldı.

  ŞEHİTLERİMİZ DE ŞAHİTTİR

  Bu projeyi şehitlere armağan ettiklerini açıklayan Davutoğlu şu şekilde konuştu; "O gün Girne'de hayatlarını feda eden şehitlerimize rahmet dilerken şunu söylüyoruz artık Kıbrıs'a Türkiye'nin şırıl şırıl suyu götürülecektir. Bugün ana vatanla yavru vatan bir kez daha birleşirken aziz şehitlerimiz de bugün bu törene şahittir. Bu eseri o şehitlerimize armağan ediyoruz."

  Davutoğlu Asrın Projesi'ni şehitlere armağan etti VİDEO

  Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

  "Burada bugün göğsümüzü kabartan bir projenin açılışı münasebetiyle bir aradayız. Allah'a şükrediyoruz, milletimize armağan ediyoruz.

  O gün Girne'de hayatlarını feda eden şehitlerimize rahmet dilerken şunu söylüyoruz artık Kıbrıs'a Türkiye'nin şırıl şırıl suyu götürülecektir.

  ŞEHİTLERİMİZE ARMAĞAN EDİYORUZ

  Bugün ana vatanla yavru vatan bir kez daha birleşirken aziz şehitlerimiz de bugün bu törene şahittir. Bu eseri o şehitlerimize armağan ediyoruz.

  Hükümetlerimizin sağlam duruşu ile milli savaş gemisi, milli helikopter, milli eğitim uçuşu, dün gece de 4B uydusunu uzaya gönderdik. işte dünyaya meydan okuyan Türkiye Cumhuriyeti. Dünyaya bu rekorları tarihe yazmaya hazır mısınız?

  DÜNYAYA MEYDAN OKUYAN TÜRKİYE

  Her şeyiyle milli, her şeyiyle yerli, dünyaya meydan okuyan Türkiye Cumhuriyeti.. Bu ülkeyi kaosa sürüklemeye çalışanlara karşı kıyamete karşı biz beraberiz demeye hazır mısınız?

  Bu projeler adalet ve huzur projeleridir. Bugün organize bir terör saldırısıyla karşı karşıyayız. Bu projeler terör eliyle durdurulmak isteniyor. Terör odakları hepsi birden saldırıyor. Terörle mücadele ederken şehit düşen güvenlik güçlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

  Anadolu'nun bereketli suyunu yavru vatana, gözümüzün nuru yavru vatana ulaştırmamıza nasip eden Rabbimize şükürler olsun. Başta orman ve su işlerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

  Bu proje Kıbrıslı Türk kardeşlerimizin su sorununu ortadann kaldıracaktır. Gönlümüz ne kadar beraberse artık suyumuz da öyle beraber olacaktır.

  ANAMUR'A HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ

  Anamur'da 83 vilayet ve alana su verilecek. Torosların çocuğu ve Anamur'un her köşesinde dostu olan biri olarak söylüyorum Anamur'a her türlü desteği sağlayacağız.

  Anamur'da gümrük müdürlüğü kuruyoruz. Anamur'u bir köşe noktası bir kavşak olarak bağlıyoruz inşallah.

  Bugün Kıbrıs'ta 2 halkın yan yana güven ve refah içinde yaşayacağı inancını sürdürüyoruz. Bunun can suyu olacağına inanıyorum. Hem barış suyu hem can suyu hayırlı olsun.

  Eserlerimizle dünyaya damga vurmayı hedefliyoruz. İnanıyoruz ki bu hizmetlerde emeği geçenleri gelecek nesiller hayırla yad edeceklerdir."

  Görüş Bildir