Erdoğan'dan Ankara saldırısıyla ilgili açıklama
ensonhaber.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay Başkanlığı'nda Ankara'daki saldırıyla ilgili açıklama yaptı. "Taburcu edilenlerin dışında 28 yaralımız şu anda hastanelerde bulunuyor. Onlara da Allah'tan şifalar diliyorum" diyerek söz başlayan Erdoğan, şunları söyledi:

"Bu olay şunu göstermiştir. Türkiye'de son dönemde cereyan eden terör eylemleri karşısındaki operasyonalrımız ciddi manada neticesini vermektedir. Bu aldığımız neticeler özellikle bölge halkında olumlu neticeler vermektedir. İşin menşeine indiğimizde ubrada ulusal olmaktan öte uluslararası terör boyutuna bu işin ulaştığını görüyoruz.

Erdoğan'dan Ankara saldırısıyla ilgili açıklama VİDEO

BU İŞLE ALAKALI OLMADIKLARINI SÖYLESELER DE BELGELERLE ORTAYA ÇIKMIŞTIR

Gerek PKK, gerekse PYD'nin her ne kadar başında olanlar bu işle alakalı olmadığını söylüyorlarsa da tüm istihbarat örgütlerimizin elde ettiği belgelerle bunlara ait olduğu ortaya çıkmış vaziyettedir. Zincir sökülmeye başlamıştır. 14 kişi gözaltındadır. Bu 14, 14 ile kalmayacak gerisi gelecektir. Bu işin uzantıları içeride ve dışarıda olduğu görülmektedir.

İNANDIRAMADIĞIMIZ DOSTLARIMIZA YARDIMCI OLACAKTIR

Bunların Suriye'nin kuzeyindeki PYD ile bağlantısı ve Türkiye'deki PKK ile ne denli güçlü olduğunu inandıramadığmız dostlarımızın anlamasına yardımcı olacaktır. Biz onlara belgelerle bilgilerle hep bunları söyledik ama inandıramadık. Bizim bu haklı iddialarımızı belgelerimizi diğer milletler kabul edecek ve diğerlerini de tarih önünde hesaba çekeceklerdir.

Erdoğan'dan Ankara saldırısıyla ilgili açıklama

ÜZÜNTÜMÜZ BÜYÜK

Milletçe mahsunuz, üzüntümüz büyük. 4 ay önce istasyon önünde olan olayın ardından böyle bir şey gerçekleşmesi bizi son derece üzmüştür. Tüm ailelerimize başsağlığı dileğinde bulunuyorum.