Dolar
7.7861
1.6701%
Euro
9.0767
1.9029%
Altın
1873.79
0.6467%
Borsa
1121.17
-0.2668%
G. Altın
468.751
2.2373%
Bitcoin
84834.62
3.1183%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 27 C

  Erdoğan'dan El Cezire'ye önemli açıklamalar

  Erdoğan, yetki sahibi olmadıkça Türk halkının vermediği bir hakkı kullanmayacağını söyledi.
  • AA
  • 07.08.2016 - 04:26
  Erdoğan'dan El Cezire'ye önemli açıklamalar

  Erdoğan dan El Cezire ye önemli açıklamalar #1

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ben Türk halkının bana vermediği bir hakkı kullanmam. Despot ya da diktatör değilim. Eğer halk başkanlık sistemine geçme yönünde bir karar alırsa o vakit bana verilen yetkileri kullanırım." dedi.
  ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ

  Erdoğan, "Darbe girişiminden sonra kendisinin ülkeyi istediği gibi yönetme kudretine sahip olduğu" yönündeki iddialarla ilgili şunları söyledi:
  "Bunları asla kabul etmiyorum. Ben Türk halkının bana vermediği bir hakkı kullanmam. Despot ya da diktatör değilim. Eğer halk başkanlık sistemine geçme yönünde bir karar alırsa o vakit bana verilen yetkileri kullanırım. Ben anayasanın bana vermemiş olduğu bir yetkiyi asla kullanma hakkına sahip değilim. Bu, Tayyip Erdoğan'ın karakteridir. Bütün dünyanın bunu böyle bilmesini istiyorum."

  BATI'NIN DARBEYE SESSİZLİĞİ BAĞIŞLANAMAZ

  Batı'nın, darbe girişimi karşısında takındığı tavrı eleştiren Erdoğan, "Batı bize, darbeye karşı olduğunu göstermedi. Sessizlikleri bağışlanamaz. Bize sadece geçmiş olsun dediler. Sonra garip laflar ettiler. Bize, 'Pek çok kişiyi açığa alıyorsunuz, askerleri ve hakimleri tutukluyorsunuz' dediler. Sizin Türkiye'de ne olup bittiğini anlamadan bizi ve ülkedeki sistemi eleştirmeye hakkınız yok. Bu kişiler dürüst değiller. ABD’nin Genelkurmay Başkanı (Joseph Dunford) geldi. Meclis binamızı gösterdik. Bu binanın bombalanması, çok manidar bir gelişme. Kim bombaladı onu? FETÖ mensupları." ifadelerini kullandı.

  HADDİNİZİ BİLİN

  Batı'nın Türkiye'yi eleştirme hakkı olmadığını vurgulayan Erdoğan, "Londra merkezli af örgütü bizi eleştiriyor. 'Neden bunu tutukluyorsunuz, neden şunu yargılıyorsunuz'. Ben 'Haddinizi bilin' diyorum. Adil olun, tutarlı olun. Halk tarafından seçilmiş bir hükümete karşı darbe affedilemez. Bu darbeye karşı sessiz kalanlar, totaliter sistemi demokrasiye tercih edenlerdir. Bu planları bozan halkımı alnından öpüyorum." dedi.

  EN BÜYÜK KANIT GENELKURMAY BAŞKANIMIZ

  Gülen'in Türkiye'ye iade edilmesine ilişkin soruya Erdoğan,"ABD’nin bizi anlayacağını ve teslim konusunda gerekeni yapacağını umuyoruz." diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir