Petrol
83.84
-1.21%
Euro
17.659
-0.17%
Dolar
18.4521
0.02%
Altın
964.04
-0.19%
Borsa
3266
0.00%
Bitcoin
350.133
-6.06%
20ºC
İstanbul
Hafif yağmur 20 C

  Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na cevap

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun "Siyasi parti lideri gibi konuşuyor" eleştirilerine karşılık, "Hükümetimin karşısında durup senin yanında mı yer alacaktım" diyerek cevap verdi.
  • 11.10.2014 - 11:06
  Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na cevap

  Erdoğan dan Kılıçdaroğlu na cevap #1

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için Rize’nin Kendirli Beldesi’nde karşılama töreni düzenlendi.

  "HÜKÜMETİN KARŞISINDA DURUP SENİN YANINDA MI YER ALACAKTIM?"

  Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu’nun "Siyasi parti lideri gibi konuşuyor” eleştirilerine cevap vererek "Ben bir cumhurbaşkanı olarak cumhurun başı olarak hükümeti ile iktidarımız ile hiçbir zaman aykırı olmayacağım, önünde engel olmayacağım. Bunu her zaman söyledim. Ben hükümetimin karşısında durup senin yanında mı yer alacaktım ? Yoksa onu diyen bir tane daha siyasi parti var onun yanında mı olacaktım. Hak nerdeyse ben orada yerimi alacağım" dedi. Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

  Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na cevap İZLE

  "DİNİMİZDE İNSANLARI BU ŞEKİLDE ÖLDÜRMEK YOKTUR"

  "Barış dini olan İslam’ı bunlar lekelediler. Hala lekelemeye devam ediyorlar. Biz bir taraftan dünyada 'İslami terör örgütleri' diye ifade kullananların karşısında mücadele verirken şimdi ortaya bunlar çıktı. İslam ile terör kelimesini yan yana getirmek mümkün değil. Kimse barış dini olan İslam’ı terör ifadesini yakıştıramaz. Onları yan yana koyamaz. Ne yazık ki IŞID terör örgütü bizi böyle bir sıkıntının içerisine soktu. Dünyada güçlü ülkeler şimdi bunu anladılar ve ‘bu örgütün İslam’la alakası olamaz’ diyorlar. Bu bizim için anlamlı. Batılı ülkeler dahi bunu söylüyor. Evet, olamaz diyorlar. Evet olamaz. Çünkü bizim dinimizde bunların yeri yoktur. Dinimizde kalkıp ta insanları bu şekilde öldürmek yoktur.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Kendirli'de konuştu İZLE

  "TERÖR ÖRGÜTLERİNE ÜLKEMİZDE VE BÖLGEMİZDE FIRSAT VERMEYECEĞİZ"

  'Allahu ekber' diyeni sen nasıl öldürürsün? Böyle bir şey olur mu? Onunda dini de İslam, sen diyorsun benim de İslam. Bir Müslüman bir Müslüman’ı bu şekilde nasıl öldürür? Buna hakkın var mı? Bırak sen onu. Müslüman olmayanı öldürüyorlar. Gazeteciyi sen nasıl öldürüyorsun? Gazeteci bu, gazetecilik yapmaya geldi. Yatırıyorsunuz, kör testere ile öldürüyorsunuz. Böyle şey olabilir mi? Kadınlara, kızlara aynı şekilde, yakıyorsun, yıkıyorsun. Bu yıl Suriye’de olanlar. Esed devlet terörü estiriyor. IŞID’ın arkasında aynı zamanda o var. Ciddi destekler verdi. Ama aynı şeyi bakıyorsunuz Musul’ da, oradaki Arap kardeşlerimiz de IŞID’ın terör tehdidinde. Bölgemizde ve ülkemizde fırsat vermeyeceğiz."

  "HAK NEREDEYSE ORADA YERİMİ ALACAĞIM"

  Ülkede yaşanan şiddet olaylarına değinen ve bundan sonra sürecin çok daha farklı işleyeceğini ifade eden Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine yönelik eleştirilerine şu sözlerle cevap verdi: "Bugün ana muhalefetin başındaki zat benimle ilgili ‘siyasi partinin başkanı gibi konuşuyor’ dedi. Bir defa hala bulunduğun yeri ve konumu öğrenememişsin. Ben bir Cumhurbaşkanı olarak, Cumhur’un başı olarak hükümetimizle, iktidarımızla hiçbir zaman aykırı olmayacağım, beraber olacağım. Bunu her zaman söyledim. Önünde engel olmayacağım. Bütün bu terör eylemlerinde ben hükümetimin karşısında durup senin yanında mı yer alacaktım? Benden bunumu bekliyorsun? Yoksa o diğer bir tane daha siyasi parti var, onun da mı yanında yer almamı bekliyordun? Ben hak neredeyse orada yerimi alacağım.

  "EL ELE VERİP TÜM SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ"

  Bunun böyle bilinmesi lazım. Farklı bir Cumhurbaşkanı olmak böyle olur. Bunu başında söyledim. Yola girdiğim zaman söyledim. Farklı bir Cumhurbaşkanı olacağım dedim. Alışılmış ve statükocu değil, bu statükoları ayaklarının altına alan bir Cumhurbaşkanı olacağım dedim. Şu anda bölücü terör örgütlerinin karsısına en önce şahsımın dikilmesi gerekiyor. Çünkü 77 milyon halkımın sorumluluğu var üzerimde. O sorumluluğun bilincinde olan iktidarında tabi ki yanında olacağım. Bundan daha doğal ve tabii ne olur. El ele vereceğiz. Tüm kurumlarımızla beraber bu işi çözeceğiz. Er yada geç çözeceğiz. Hiç endişeniz olmasın."

  YÖRE ŞİVESİ İLE KONUŞTU

  Rabia işareti yapan ve "Esmaları unutmayın" diyen Erdoğan’a kalabalıktan bir vatandaş "Binlerce Esma var, hazır bekliyor" diye cevap verdi. Bunun üzerine Erdoğan vatandaşa yöre şivesi ile "Ula nerden geldun buraya?" diye seslendi. Dualarınızı eksik etmeyin uyarısında bulunan Erdoğan "Çok dualar alıyoruz bunun farkındayız. Sizler çok daha farklısınız. Onun için Pensilvanya’ nın bedduaları tutmadı. İnşallah bu hareket, bu dava yükseldikçe onlarda inanıyorum ki bunun cevabını en güzel şekilde alacaklardır" diyerek konuşmasını tamamladı.


  Görüş Bildir