Euro
15.1721
-0.38%
Dolar
13.5894
-0.45%
Altın
784.9280
-0.40%
Borsa
1998
2.38%
Bitcoin
512.530
0.46%
1ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 1 C

  Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na mektup cevabı

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP liderinin gönderdiği mektuba yanıt verdi..
  • 28.08.2012 - 15:39
  Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na mektup cevabı

  Erdoğan dan Kılıçdaroğlu na mektup cevabı #1

  ''Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Suriye'nin bağımsızlık, egemenlik ve toprak bütünlüğünün korunmasından yanayız. Türkiye, barış ve uzlaşıdan yana bir politika izleyerek, öncelikle şiddete son verilmesini sağlamalıdır'' ifadesi kullanılan mektupta, CHP'nin Suriye için çözüm önerileri de yer aldı.

  "TÜRKİYE AĞIRLIĞINI KOYMADI" İDDİASI

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Suriye konusunda kendisine gönderdiği mektuba verdiği cevapta ''Suriye'de yaşanan gelişmelere karşı Türkiye'nin 'etkili ağırlık koyabilecek iken' bunu yapamadığı iddianız gerçeklerle bağdaşmamaktadır'' ifadelerine yer verdi.

  "TUTUMUNUZ SORUN ÇÖZÜCÜ BİR TUTUM DEĞİL"

  Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun Suriye konusunda kendisine gönderdiği mektuba verdiği cevabi mektupta, ''CHP'nin, haklı olan halklardan yana daima açık ve net bir tutum içinde olması beklenirdi. Zalim ile mazlum, katil ile maktul, haklı ile haksız arasında ayrım yapmayan siyasi bir tutum insani ve ahlaki değildir. CHP yönetimi bu insani ve ahlaki zaaf ile maluldür. Bu tutumun, Suriye krizine çözüm üretmesi mümkün değildir'' dedi.

  YENİ VE ORİJİNAL BİR ÖNERİ SUNMADINIZ

  Mektupta, ''Türkiye'nin Mart 2011'den bu yana üzerinde çalıştığı ve en son Cenevre toplantısı sonrasında yayınlanan bildiride yer alan planı, yeni ve orijinal bir öneri gibi sunmaktasınız ve yine mektubunuzda Suriye rejiminin katliamlara devam etmek konusunda ısrarının her türlü çözüm sürecini baltaladığını görmezden gelmektesiniz'' ifadelerine yer verdi.


  Görüş Bildir