Dolar
7.5551
0.1113%
Euro
8.9577
0.0424%
Altın
1952.59
0.432%
Borsa
1112.23
0.1413%
G. Altın
474.028
0.4888%
Bitcoin
82703.26
0.0571%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C
  Erdoğan'dan Oslo sorusuna net yanıt

  Erdoğan'dan Oslo sorusuna net yanıt

  Erdoğan, Oslo görüşmeleriyle ilgili merak edilen 2 soruya yanıt verdi.
  • 26.09.2012 - 20:34

  Erdoğan dan Oslo sorusuna net yanıt #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mehmet Acet'in yönettiği Kanal 7 ve Ülke TV ortak yayınında Star gazetesi yazarı Fehmi Koru, Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk ve Yeni Şafak yazarı Salih Tuna'nın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

  VİDEO İÇİN TIKLAYIN

  YENİ BİR OSLO GÖRÜŞMESİ OLACAK MI?

  Konuşmasına Türk Halk müziğinin büyük ozanlarından Neşet Ertaş'ı yad ederek başlayan Erdoğan, yeni bir Oslo görüşmesinin olup olmayacağına ilişkin soruya: "Ben MİT Müsteşarım Emre Bey zamanında başlattım görüşmeleri. Ve şu anda kesilmesinin bazı sebepleri oldu. İletişimdeki samimiyetsizlik nedeniyle burada bu işi keselim dedik. Burada çok ciddi bir yanlış var. Bölücü terör örgütünün uydurduğu bir metin ortada, ama bunu belge olarak sundular. Oradaki görüşmelerin içerisinde yok mu? Vardır. Ama tarafların imzası yok. Bunu yazılı ve görsel medyaya pas ettiler. Bakıyorsunuz hemen yargı devreye girdi hemen ardından benim üzerime geleceklerdi. Onun üzerine niye gidiyorsunuz benim üzerime gelin dedim. Eğer imzası olsaydı niye attın diye sorardın. Görüşmelerdeki detaylar bize anlatılıyor. Biz devlet yönetiyoruz bakkal dükkanı yönetmiyoruz." şeklinde yanıt verdi.

  Erdoğan dan Oslo sorusuna net yanıt #2

  "BELGEYİ TERÖR ÖRGÜTÜ SERVİS ETTİ"

  Erdoğan, Star gazetesi yazarı Fehmi Koru'nun yöneltmiş olduğu, "Oslo görüşmeleri ne noktaya gelmişti? CHP'liler bir metinden bahsediyorlar son zamanlarda?" soruya da şu şekilde yanıt verdi: "O aslında bir belge değil, kendilerine göre uydurdukları bir yazı, ama bunu belge olarak sundular, burada o görüşmelerden şeyler var mıdır? Vardır elbette ama bir belgenin belge olması için altında tarafların imzası olması lazım. Terör örgütü bir takım medyaya, çevrelere servis ettiler görüşmeyi. İntikal edince bu olaylar benim müsteşarımın üstüne gittiler, bend e dedim ki; Ne yapacaksanız bana yapın, onu oraya gönderen benim' dedim. Adayla ilgili olarak bunların her görüşmesinden sonra görüşmeler bize geliyor, özetleniyor dünyanın neresinde istihbarat teşkilatları yan gelip yatar? Sadece terörü bırakın, adi suçlar, anarşi ile ilgili her şeyde istihbarat elemanları kullanılır. Biz şimdi burada çözüm için yapılması gereken neyse bunu yapmak durumundayız. Biz medyadan da yazılı, görsel bu konuda istifade etmek isteriz. Onların da bu konuda bize katkısı olabilir."

  Erdoğan dan Oslo sorusuna net yanıt #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir