Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
361.202
1.05%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C
  Erdoğan'dan PKK'ya: Silahı Türkiye'de bırak çek git

  Erdoğan'dan PKK'ya: Silahı Türkiye'de bırak çek git

  PKK nasıl çekilecek? Erdoğan açıkladı: Silahı Türkiye'de bırak, silahsız çekil diyoruz
  • 29.03.2013 - 19:27

  Erdoğan dan PKK ya: Silahı Türkiye de bırak çek git #1

  Kanal D & CNN Türk canlı yayınında soruları yanıtlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, PKK'nın silah bırakma sürecine yönelik açıklamalar yaptı. Başbakan Erdoğan PKK'ya ''Silahı Türkiye'de bırak, silahsız çekil diyoruz. Gidecek olan silahını bırakıp gider. İster mağrada bırakır, ister gömer gider.'' dedi.

  ''YENİ OSLO'YA İZİN VERMEYİZ''

  Sürece ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan Oslo'yu hatırlattı. ''Oslo sürecinde mağdur aranıyorsa başta MİT Müsteşarımdır ardından biziz. Orada fatura bize kesilmek istendi. Orada olmayan şeyler varmış gibi gösterilirek birçok maniplasyonlar yapıldı. Şimdi yeniden bir Oslo süreci yaşamak ister misiniz derlerse ben buna müsaade etmem. Demek ki gurbette farklı böcekler devreye girebiliyorlar, farklı servisler yapılabiliyorlar. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz.'' dedi.

  Erdoğan'dan PKK'nın çekilme sürecine ilişkin açıklama

  Erdoğan dan PKK ya: Silahı Türkiye de bırak çek git #2

  ''ELİ SİLAHSIZ İNSANA SİLAH SIKTIRMAYIZ''

  PKK'nın silah bırakma konusuna ilişkin olarak da konuşan Erdoğan şunları söyledi: ''Burada gerçekten ülkemizin sınırlarını geçeceklerse silahı bırakmak suretiyle bu mümkün. Silahı bıraktıktan sonra güvenlik güçlerimizin eli silahsız insana silah sıkması söz konusu olamaz.

  ''SİLAHINI GÖMSÜN GİTSİN''

  Başbakan ''Gidecek olan silahını nereye bırakırsa bıraksın, gömerse gömsün, bırakır gider. Aksi takdirde bu iş provokasyona çok hazırdır. Hazırlanacak yasal zeminler Anayasa hükümlerine aykırı olamaz. Bu işin muhatabı hükümettir.'' dedi.

  ''SİLAHLAR SUSSUN DEĞİL SİLAHLAR BIRAKILSIN''

  Bazen 'silahların susması' deniyor. Susması değil, silahın bırakılması diyorum. Operasyonların durması, silah bırakılırsa olur. Ama senin sırtında silah, diyelim ki Kanas, Doçka diyelim ki oradan geçiyorsun. Güvenlik güçleri bunu gördüğünde ne yapacak, sessiz kalması mümkün değil, suç işler. Buna ne Anayasa ne de yasa mümkün değildir. Bunu değiştirmek için teklifle gelmek bir defa yasa bilmemezliktir.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir