Petrol
83.19
-2.16%
Euro
17.7833
-0.34%
Dolar
18.4528
0.21%
Altın
966.52
-0.68%
Borsa
326
-0.65%
Bitcoin
355.139
0.96%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C
  Erdoğan'dan Reyhanlı açıklaması

  Erdoğan'dan Reyhanlı açıklaması

  Başbakan Erdoğan'dan patlamayla ilgili açıklama
  • 11.05.2013 - 15:34

  Erdoğan dan Reyhanlı açıklaması #1

  İstanbul Beşiktaş'taki Shangri-La Bosphors Otel'in açılışını yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ndeki patlamalara ilişkin, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Erdoğan, "Şu an 18 ölü, 46 yaralımız var, Ölü sayımız artabilir. Ben buradan tüm Reyhanlı'daki kardeşlerime şu mesajı göndermek istiyorum. Bu süreç hassas bir süreç. Özellikle çözüm süreci diye ülkemizde yeni bir dönemi başlattık ve bu yeni dönemi hazmedeyemenler, ülkemizdeki bu özgürlük havasının teneffüs edilmesine ne yazık ki olumlu bakamayanlar, bu tür eylemler içerisine girebilir." dedi.

  Başbakan Erdoğan'ın ardından açıklama yapan Beşir Atalay, ölü sayısını 43 olarak açıkladı. Ayrıca 53 yaralı tedavi altında.

  Başbakan Erdoğan'dan Reyhanlı açıklaması

  Erdoğan dan Reyhanlı açıklaması #2

  Erdoğan açıklamalarına şöyle devam etti:

  "TAHRİK OLABİLİR"

  "Hatay Suriye'ye sınır bir ilimiz. Buradaki hassasiyetleri kaşımak suretiyle de adımlar atılabilir. 25 bin Suriyeli sığınmacı kardeşimiz buradaki kamplarda yaşıyor. Bunları hazmedememek gibi bir süreç de olabilir. Bunu gerekçe göstererek de tahrik adımları atılmış olabilir. Ve ben bütün ölen kardeşlerime Allah'tan rahmet diliyorum. Sabırlı olacağız ve bu süreci inşallah aşacağız. Hatay milletvekilim olan Adalet Bakanım, onun dışında Sağlık ve İçişleri Bakanımız Hatay'a hareket etti. Biz de süreci buradan takip edeceğiz."

  "DURUM ORADA BİRAZ KARIŞIK"

  Erdoğan, "Bombalı iki araç olduğu söyleniyor. Patlamanın nedenine ilişkin net bilgi var mı?" sorusuna, "Şu anda net bir şey yok, çünkü durum orada biraz karışık. Netleştikçe arkadaşlarımız gereken açıklamaları yapacak" yanıtını verdi.


  Görüş Bildir