Euro
10.7565
0.09%
Dolar
9.2827
0.23%
Altın
526.04
-0.07%
Borsa
1.413
0.23%
Bitcoin
573.702
2.63%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  Erdoğan'dan sığınmacılara: Bize bereket getirdiniz

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AFAD'ın kurduğu Midyat Barınma Merkezi'nde sığınmacılarla yaptığı iftarda konuştu.
  • AA
  • 20.06.2015 - 23:46
  Erdoğan'dan sığınmacılara: Bize bereket getirdiniz

  Erdoğan dan sığınmacılara: Bize bereket getirdiniz #1

  Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres'in de katıldığı iftar programında Erdoğan, hitap ettiği mültecilere, ramazanın sevdiklerine ve ailelerine kavuşmaları için vesile olmasını diledi.

  "SİZLER BİZE BEREKET GETİRDİNİZ"

  Ramazana ulaştırdığı gibi Ramazan Bayramı'na da ulaştırmasını Allah'tan niyaz ettiğini söyleyen Erdoğan, "Bu ramazanın evinizden uzak geçirdiğiniz son ramazan olmasını Allah'tan temenni ediyorum. Sizler bizim için muhacirsiniz. Bizler de ensar olarak muhacir kardeşlerimize Medine'deki aşkla şevkle heyecanla sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bizim kültürümüzde misafir berekettir, şereftir, sevinçtir. Sizler bize bereket getirdiniz, varlığınızla şeref kattınız" diye konuştu.

  Erdoğan dan sığınmacılara: Bize bereket getirdiniz #2

  Bu misafirliğin başka şartlar altında gerçekleşmemesini isteyeceklerini söyleyen Erdoğan, "Ancak Suriye'de ve Irak'ta yaşanan bu hadiseler işte böyle bir sonuç ortaya çıkardı. Bölgemizde yaklaşık 5 yıldır devam eden hadiseler hepimizi derinden yaralıyor, üzüyor. Bu süreçte biz kardeşlik hukukumuzun gereği olarak üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmenin çabası içinde olduk" ifadesini kullandı.

  Erdoğan dan sığınmacılara: Bize bereket getirdiniz #3

  "PYD KONUSUNDA DA YANLIŞ YAPILIYOR"

  Erdoğan, şu açıklamlarda bulundu:

  "Maalesef dün önce Şam rejimi, ardından DEAŞ konusunda yapılan yanlışların bir benzeri bugün PYD konusunda tekrarlanıyor. Bölgenin tarihine, sosyolojisine, demografisine uygun olmayan hiçbir çözümün, hele dayatmaların bu coğrafyaya barış ve huzur getirmesi mümkün değildir"

  "Hiçbir mağduru, mazlumu zalimin pençesine terk etmedik etmeyeceğiz. Demokrasi ve refah konusunda sözü hiç kimseye bırakmayan batı ülkelerinin bu süreçte ortaya koyduğu utanç verici tabloyu görüyoruz, izliyoruz"

  Erdoğan dan sığınmacılara: Bize bereket getirdiniz #4

  "KAPILARINI MÜLTECİLERE KAPATANLAR.."

  "Sadece ve sadece kendi halklarının refahını, huzurunu gerekçe göstererek yardım için uzatılan elleri geri çeviren ülkelerin yaptıkları bize göre insanlık suçudur. Hiçbir ülke kendini ve halkını dış dünyaya kapatarak arzu ettiği refaha, güvenliğe kavuşamaz. Kapılarını mültecilere açmayan bu devletler Türkiye'nin omuzladığı yüke katkıda bulunmaktan da kaçınıyorlar"

  “Suriye’de sadece bir gruba destek verilerek, diğer tüm kesimlerin tasfiyesini amaçlayan bir oyun oynanıyor. Biz, bu oyuna izin vermeyeceğiz. Ülkemizdeki misafirlerimizi yeniden kendi evlerine, yurtlarına kavuşturmanın cabası içindeyken yeni zulümlerin, yeni acıların yaşanmasına göz yummayacağız”

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir