Euro
15.2697
0.83%
Dolar
13.4548
0.58%
Altın
792.9490
0.38%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
531.000
-8.36%
2ºC
İstanbul
Yoğun kar 2 C
  Erdoğan'ın bayram namazı çıkışı açıklamaları

  Erdoğan'ın bayram namazı çıkışı açıklamaları

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bayram namazı sonrası gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtladı.
  • 25.10.2012 - 10:08

  Erdoğan ın bayram namazı çıkışı açıklamaları #1

  Kurban Bayramı namazını İstanbul Ataşehir Mimar Sinan Camii'de kılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, namaz sonrası gazetecilerle bayramlaşıp, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

  ERDOĞAN'IN 29 EKİM RESTLEŞMESİ AÇIKLAMASI

  Gazetecilerin Ankara'daki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı restleşmesiyle ilgili soruya Erdoğan, "Valilik şu anda kendi istihbaratıyla üzerine düşeni yapmıştır. Eğer farklı saplantılar içine sokarlarsa, gelen istihbaratlara göre olay çok daha çirkin noktalara taşınırsa Valiliğimiz de gerekeni yapacaktır. Biz Anıtkabir ziyaretini gerçekleştireceğiz ve Hipodrom'da kutlamalar olacak. Buyursun gelsinler. Ayrıca bir programa hazırlık yapmak bana göre anlamsız." sözleriyle cevap verdi.

  Erdoğan ın bayram namazı çıkışı açıklamaları #2

  Başbakan Erdoğan, Suriye'nin elinde olan Türk gazetecilere ilişkin girişimlerinin de devam ettiğini açıkladı.

  İşte Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları

  Gerek bölgemizde gerekse ülkemizde sıkıntılı bir süreç yaşıyoruz. Bunu aşmak için bir mücadele yürütüyoruz. Gerek terör olayları gerekse Suriye'de yaşanan sıkıntı ülkemizi ve bölgeyi rahatsız eden bir unsur. Temenni ederim ki bölgemize ve ülkemize barış hakim olsun. 1 yıl önce Van depreminde hayatını kaybedenlerin ruhlarının şad olması için oradaydık. 15 bin konutu bitirdik ve teslimlerini gerçekleştirdik. 2000 konut daha inşaa edip onları da kendilerine kazandıracağız.

  ACELE GİDEN ECELE GİDER

  Benim bayramda akrabalarını ziyarete gidenlerden ricam şudur; uykusuz, alkollü ve yorgun bir şekilde trafiğe çıkmamalarını istiyorum. Bu da bir nevi trafik terörüdür. Acele giden ecele gider sözünü hatırlayarak yola çıkalım. Alkollü olarak da araç kullanmayalım diyorum. Tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı'nı kutluyorum.

  MECLİS BAŞKANI'NIN "BDP'LİLERİ DE ANLAMAK LAZIM" SÖZLERİ

  Meclis Başkanımızın olaylara bakış açısı daha farklıdır. Bizim bir siyasi parti olarak bakış açımız farklıdır. İlla her konuda partilerin anlaşması gerekir diye bir şey söz konusu değildir. Biz ileri demokrasiyi güçlü kılacak güçlü muhalefet istiyoruz. Türkiye'de bizim sıkıntımız güçlü muhalefetin ortada olmamasıdır. Muhalefet, siyaha beyaz demek zorunda değildir. Doğruları yeri geldiğinde alkışlamasını biliyoruz ve aynı şeyi biz de muhalefetten bekliyoruz. 

  Halk bizi 34'ten 50'lere açıkartmış. Ama muhalefete göre biz taş üstüne taş koymamışız.

  29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI RESTLEŞMESİ

  Valilik şu anda kendi istihbaratıyla üzerine düşeni yapmıştır. Eğer farklı saplantılar içine sokarlarsa, gelen istihbaratlara göre olay çok daha çirkin noktalara taşınırsa Valiliğimiz de gerekenleri yapacaktır. Biz Anıtkabir ziyaretini gerçekleştireceğiz ve Hipodrom'da kutlamalar olacak. Buyursun gelsinler. Ayrıca bir programa hazırlık yapmak bana göre anlamsız. 


  Görüş Bildir