Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
475.831
1.13%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Erdoğan'ın aday tanıtım toplantısında dikkat çeken detay

  Erdoğan'ın aday tanıtım toplantısında dikkat çeken detay

  Ordu adayı tanıtılırken milletvekilleri sahneye çıktı, ancak bir isim hariç...
  • 29.11.2013 - 18:51

  Erdoğan ın aday tanıtım toplantısında dikkat çeken detay #1

  Salı günü yapılan Ak Parti Grup Toplantısında partisinin 10 belediye başkan adayını açıklayan Başbakan Erdoğan, bugün yapılan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında 21 belediye başkan adayını daha açıkladı.

  GÖZLER O'NU ARADI, ANCAK...

  Erdoğan, adayını açıklamadan önce ekrana, belediyelerin çalışmaları yansıtıldı. Başbakan Erdoğan'ın adayı açıklamasının ardından ise söz konusu şehrin il başkanı ile milletvekilleri sahneye davet edildi. Ancak sıra Ordu'ya geldiğinde bir detay dikkat çekti. Ordu milletvekilleri sahneye çıktığında bir ismin olmadığı görüldü. O isim ise daha önce yapılan kabine revizyonunda görevden alınan Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'di.

  Erdoğan, AK Parti'nin 21 belediye başkan adayını açıkladı

  İDRİS NAİM ŞAHİN'İN SON UMUDUYDU

  Şahin'in, görevden alma konusunda Başbakan Erdoğan'a kırgın olduğu söyleniyordu. Şahin'in Ordu için Belediye Başkanlığını istediği, yapılan araştırmaların da onu desteklediği biliniyordu.

  Erdoğan ın aday tanıtım toplantısında dikkat çeken detay #2

  ŞAHİN, GAFLARIN BAKANIYDI

  İdris Naim Şahin, görevde kaldığı süre içinde yaptığı açıklamalar ve gaflarla sık sık gündem oldu. Şahin, iki yıl önce Ankara'da gerçekleştirilen terör saldırısında hayatını kaybedenlerden kameralar önünde 'adet' diye bahsedip tepki çekmişti.

  Samsun'da jandarmanın terörist sanıp ateş açtığı iki kardeşten birinin ölmesi üzerine aileye taziye ziyaretine giden Şahin, 'Aksilik bu ya öbürü de ölebilirdi' ifadesini kullanmış ve sosyal medyanın diline düşmüştü.

  Şahin yine kendisine mikrofon uzatılan bir anda, 'Her an Kuzey Irak'a kara harekatı yapabiliriz' diyerek gündemi hareketlendirmiş, ancak bu açıklaması Başbakan Erdoğan tarafından yalanlanmıştı.

  Gafların bakanı, bir TEDAŞ işçisinin ölümü nedeniyle inceleme yapmak için gittiği Erzurum'da kendisine, 'Sizi gördüğüme çok sevindim Bakanım' diyen yaşlı bir amcaya,  önce 'Takla at' sonra da 'Oyna' talimatı vermiş, yine tartışmaların odağına oturmuştu.

  Ard arda gelen gaflardan rahatsızlık duyan Ak Parti çevreleri ise Başbakan Erdoğan'a, 'İdris Naim Şahin'i dizginleyin' mesajı iletmişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir