Euro
10.1416
0.01%
Dolar
8.6531
0.07%
Altın
486.01
-0.41%
Borsa
1.419
0%
Bitcoin
399.512
-3.34%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C
  Erdoğan'ın Bursa Olağan Kongresi konuşması

  Erdoğan'ın Bursa Olağan Kongresi konuşması

  Bursa'da partisinin il kongresine katılan Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu.
  • 22.04.2012 - 15:03

  Erdoğan ın Bursa Olağan Kongresi konuşması #1

  Konuşmasının başlarında Van'da doktora şiddet uygulayan BDP'li milletvekilini hatırlatan Başbakan Erdoğan, 'Sağlık personelimize yapılan bu saldırıyı lanetliyorum' diye konuştu. 

  Terörle mücadele konusunda asla taviz vermeyeceğini de ifade eden Erdoğan, 'Terör örgütü silah bırakmadan operasyonlar durmayacaktır. 3-5 teröriste bu ülkeyi asla terk etmeyeceğiz' dedi.

  Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Erdoğan, genç izleyicilerle ilginç bir diyalok yaşadı. Bir grup gencin 'Dik dur eğilme Bursa seninle'  sloganına karşılık Başbakan Recep Tayip Erdoğan, 'Şüpheniz mi var gençler' diye cevap verdi. Erdoğan'ın bu sözleri sonrası salonda büyük bir alkış koptu.

  İşte salonda coşkunun zirve yaptığı o anlar

  İşte Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları

  ÜÇ BEŞ TERÖRİSTE BU ÜLKEYİ ASLA TESLİM ETMEYİZ

  Biz Hakkari'de Yüksekova'da havaalanı yapıyoruz. Temel atma törenine vatandaşı göndermiyorlar. Bu nasıl bir anlayıştır. Biz üç beş teröriste bu ülkeyi asla teslim etmeyeceğiz. 

  Eğer bugün Türkiye'nin dört bir yanı Cumhuriyet tarihinde rekorlar kıldık. 9 yılda 15 bin 600 km bölünmüş yol yaptık. Farkımız bu. Yoğun bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Nisan ayıyla beraber bütün duble yol çalışmaları devam edeceğiz. Çünkü hedefimiz Türkiye'yi çok farklı bir yere taşımak. 

  Kusura bakmayın sizlerle bu kongreyi daha modern bir kapalı spor salonunda yapmak isterdik. Belediyemizle çalışıyoruz; Bursa'ya yakışır bir stat ve kapalı spor salonu için çalışmalara devam ediyoruz.

  Biz 75 milyona bu sorunu çözeceğimiz konusunda söz verdik. 

  HER TÜRLÜ MİLLİYETÇİLİKTEN UZAK DURDUK

  Biz asla etnik milliyetçilik yapmayacağız dedik. Biz biriz beraberiz ve yaradılanı yaradandan ötürü seviyoruz dedik. Bizim kitabımızda ayrımcılık yok. diğerlerinde bu ayrımcılık var. Kimisi etnik kimisi bölgesel yapıyor. Türkiye'de bugün iki seçmenden birinin oyu AK Parti'de.

  Bölgesel milliyetçilik yapmayacağız dedik. Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır, eğer toprak uğrunda ölen varsa vatandır. 

  Dinsel anlamda da ayrımcılık yapmayacağız. Ülkemizde hep söylenir yüzde 99'u müslüman. Eyvallah. Ama farklı inanışta insanlar da var. Ülkemizdeki azınlıklar bize bir ramazan iftarı verdiler. Biz azınlıklara bir müjdeyi verdik. Türkiye'deki arazilerinizi biz sizlere teslim ediyoruz dedik. Ama farklı ülkelerdeki yönetimler oradaki müslümanlar bunu gerçekleştiremiyorlar. Biz devleti aliyeyi Osmaniye'nin bakiyesi üzerine kurulmuş bir devletiz. Küçük hesaplar peşinde değiliz. Biz adalet  ile hükmetmeye devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığı üst kimliği altında geleceğe yürümeyi biz sağlayacağız. 

  ŞÜPHENİZ Mİ VAR GENÇLER

  Zaman zaman muhalefet partilerinin başkanları çıkıp laflar ediyorlar. Bize ihanet ediyorlar diyordu. Benim milletim bize hayır deseydi referandumda ve seçimde bize evet demezdi. Bizim politikalarımıza milletimiz evet veriyor.

  Blok halinde referanduma hayır dediler. (Kongre salonunda bir grup genç 'Dik dur eğilme Bursa seninle' şeklinde slogan atınca Başbakan Erdoğan'ın verdiği cevap dikkat çekiciydi: BUNDAN ŞÜPHENİZ Mİ VAR)

  CHP'nin başında bu bey efendi olduğu müddetçe bizim işimiz kolay. Varsın hakaret etsin. Ama ben halk partili vatandaşlarıma sesleniyorum. Gelin AK Parti gibi Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesine yükselten bir parti var. Gelin destek verin. Dünya ekonomilerinde Çin birinci Türkiye ikinci sırada..

  Sivil, katılımcı bir anayasa ile bu süreci kalıcı hale getireceğiz. Anayasa çalışmaları sürerken AK Parti ekibi masadan kalkmaz bunu böyle biliniz. Baktık bir şey olmuyor, aralarında 'gelin neler yapabiliriz'e' cevap verenlerle yolumuza devam ediyoruz.

  BİZ HİZMETİ İBADET OLARAK GÖREN BİR PARTİYİZ

  Herkes şunu bilsin; biz millete hizmet ettikçe büyüyen bir partiyiz. Biz hizmeti ibadet olarak gören hergün yenilenen bir kadroyuz. Bu kadro içinde ben yok biz var. Biz partimizi kurarken ne dedik bir milletvekili 3 dönem art arda milletvekili aday olabilir. Şimdi bazıları diyor ki sen şimdi gidersen ne olacak? Cevabı hazır,biz faniyiz, her an için ölebilir miyiz? Biz tabular üzerine gelecek inşaa eden bir parti değiliz ilkerler üzerine yükselen bir partiyiz. Bu seçimde 169 arkadaşımızı yeniledik. Bak millet bize daha fazla oy veriyor. Mesele ilkeler. Bu ilkelere sahip çıkacağız. Milletvekili adayı olmadın ne yapacaksın, Tayyip Erdoğan, Bülent Arınç ne yapacak evde oturup kalacak mı? Hayır. Partimiz ne görev verirse onu yapacağız. Biz bu ülkede bir evrimin bir devrimin öncüleriyiz. 

  CHP'NİN KENDİ GENEL MERKEZİNDE YOLSUZLUKLAR VAR

  Ak Parti'yi millet kurmuştur, başka partiler makam ve rant için kendi içinde kavga ederken biz hizmet için bir araya geldik. CHP milletin sorunlarına yönelemiyor. Kendi içindeki komplolar yüzünden millete ulaşamıyorlar. Bizzat kendi arkadaşları tarafından yolsuzlukla suçlanıyorlar. Kendi genel merkez hesapları inceleniyor ve açık çıkıyor. Daha geçen  anayasa mahkemesi yeni bir ceza kesti.

  ANTALYA'DA NE OLDUĞU ORTADA

  Sen zaten SSK'da da böyleydin. Orayı da batırdın. Görevden aldılar ondan sonra 28 Şubatçılar göreve getirdi. Onu iyi bilsin milletim. Kendi içlerindeki kavgayı görmek istemeyenler AK Parti'ye saldırıyor. CHP Antalya Milletvekili partisinin usülsüzlüklerinden bahsediyor. Ak Parti'nin çehresini değiştirdiği Antalya'nın ne olduğu nelerle uğraştığı ortada. Ondan sonra çıkıyor Ak Parti'yi yolsuzlukla var diye iftira atılıyor. Bursa'da yolsuzluk değil hizmet konuşuluyor. Sayın Kılıçdaroğlu'na bir davet edin gelsin Merinos parkında otursun dinlensin.ç Kongre düzenlemek isterse gelsin Kongre salonumuzda kongre versin. İstanbul'un Kadıköy'ünde doğru dürüst bir kongre salonu göremezsiniz. Bu tür adımları bizden görürsünüz. Yeri geldiğinde sanat ve kültür derler nerede..Fiziki imkanlar noktasında bunları yapan biziz. Buna rağmen de rahat durmuyorlar. Bu noktada da ilkeli duracağız. İstanbul Büyükşehir Belediyemiz'in aldığı kararı da tebrik ediyorum, takdir ediyorum. 

  AYIPTIR EDEP YAHU

  Onlar iftira üretir biz hizmet üretmeye devam edeceğiz. Bu kadim kent bize emanettir. Bursa bize Osman Gazi, Orhan Gazi, Murat Hüdavendigar'ın emanetidir. 

  Tutmuş Fatih projesinde 20 katrilyon yolsuzluk var diyorç. Ayıptır. Edep yahu. 3 ay 4+4+4'e saldırdı. Dedi anlamadan bunu Meclis'e getiriliyor. Bilip de anlayan adamları bant tankını komisyon başkanımıza attı. Van'daki BDP'li vekilin tavrı böyle komisyondaki CHP vekilinin de tarzı bu. Ne farkı var. Üstelik burası Meclis'in çatısı altında oluyor. Bir taraftan entellektüel diyeceksin sonra bant tankı atıyorlar. Kutlu doğum gününde bir dinledim, yanlış sularda yüzüyorsun kendine uygun sularda yüz. Çok geçmedi 4+4+4 meselesini anyasa mahkemesine gönderme kararı aldı. O akşam Peygambver Efendimize övgüler dizdi. Ve Kuran'la ilgili bazı tanımları var; Bizim annelerimiz oyalı nakışlı kuranları duvara asarlardı diyordu. Şimdi tabii güzel bir yaklaşım. Bizim de aklımıza Akif'in dörtlüğü geldi. 

  Ya açar Nazm-ı Celil’in, bakarız yaprağına; Yahut üfler geçeriz bir ölünün toprağına. İnmemiştir hele Kur’an, bunu hakkıyla bilin, Ne mezarlıkta okunmak, ne de fal bakmak için..

  SEN HANGİ MAKAMA NASIL DAVRANACAĞINI BİLMİYORSUN

  Bir de bakmışız Diyanet İşleri Başkanımız'a saldırıyor. Senin zihniyetinde geçmişinde camilerin ahır olarak kullanılması var. Bunların tüm belgelerini ortaya koyacağım. Sen gel onları bana söyle. Sen hangi makama nasıl davranacağını bilmiyorsun. Bunların meşrebinde ne varsa bunlar oluyor. Eğer daha ileri giderlerse bunları söylemeye başlarız. 

  Bursa'da bizden önce tomografi cihaz adedi 1'di. Biz bu adedi 10'a çıkardık özel sektörle birlikte sayı 25. Bursa'da MR cihazı yoktu. Bugün kamu ve özelde toplam 14 adet MR var. Diyaliz 2002 yılında 183 adetti. Şimdi 535 adet diyaliz var. 

  Eskişehir ve Konya'dan sonra Bursa ve Bilecik arasına da yüksek hızlı tren hattı yapıyoruz. İhale yapıldı sözleşmeler imzalandı. Saklaşık 2 saat 15 dakikada Ankara'ya gidilebilecek.

  Uludağ'ı da dünyanın cazibe merkezi yapabilmek için çalışmalarımıza tam gaz devam ediyoruz. 

  Birlikten beraberlikten ayrılmadan, nasıl ekonomide bir olduk ve yolumuzu devam ettiriyorsak hizmet siyasetini devam ettireceğiz.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir