Euro
10.1632
0.45%
Dolar
8.6605
0.39%
Altın
493.63
0.28%
Borsa
1.388
0.2%
Bitcoin
366.494
-2.29%
21ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 21 C

  Erdoğan’ın da katıldığı cuma namazını Görmez kıldırdı

  Cuma namazını kıldıran Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, hutbede, teröre değindi.
  • 15.01.2016 - 15:01
  Erdoğan’ın da katıldığı cuma namazını Görmez kıldırdı

  Erdoğan’ın da katıldığı cuma namazını Görmez kıldırdı #1

  Erdoğan'a, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Enerji Bakanı Berat Albayrak, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazının ardından canlı bomba saldırısının gerçekleştirildiği alana gitmek üzere camiden ayrıldı.

  "BİZİM HİÇ KUSURUMUZ YOK MU?"

  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez cuma hutbesinde, Sultanahmet ve Diyarbakır’da gerçekleşen terör saldırılarına değinerek, "Vatanımızın bir bölgesinde mehmetçiğimiz şehit oluyor. 3 gün önce Sultanahmet ve Ayasofya’nın duvarlarında hain bir bombanın sesi yankılandı. Bütün bunlarda bizim hiç kusurumuz yok mu? Hırsa yenik düşmemizin, ufak hesaplar peşinde koşmamızın bütün bu olup bitenlerde payı yok mudur? Hangi akli selim sahibi bu zulme müsaade edebilir. Kardeşlerim terörün, din, iman, merhamet tanımayan karanlık yüzü, bir kere daha lanetlememizi hak ediyor" dedi.

  Erdoğan’ın da katıldığı cuma namazını Görmez kıldırdı #2

  "YALAN VE İFTİRAYA ASLA TENEZZÜL ETMEYİNİZ"

  Görmez, “Bu dünya bize emanettir. Bu aziz İstanbul bize emanettir. Gelin insanlık şerefinin çiğnenmesine umudumuzun kavrulup kül olmasına engel olalım. Bu millet biziz. Bu vatan bizim bu ülke hepimizin .Doğusuyla batısıyla bu topraklarda aynı Rab’be kul olduk. Aynı secdeye baş koyduk. Tek kıblede istikametimizi buluşturduk. Biz kardeşiz. Biz karındaşız. Biz ondan geldik hepimiz ona döneceğiz. Biz ayrışırsak yazık olur, bütün insanlık kaybeder. Fitne ve fesadın kanlı eli bizi ayırmak istiyor. Irkçılığın kin kokan nefesi bizi tüketmek istiyor. Akılla imanla sabırla duayla sıkıntıları aşacağımıza inancımızı ayakta tutalım“ dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir