Petrol
86.24
-2.06%
Euro
17.964
-0.31%
Dolar
18.5427
0.13%
Altın
979.86
-0.78%
Borsa
3212
0.00%
Bitcoin
362.064
3.23%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C
  Erdoğan'ın fantastik anket sorusu CHP'lileri kızdıracak

  Erdoğan'ın fantastik anket sorusu CHP'lileri kızdıracak

  Başbakan Erdoğan yaptırdığı ankette öyle bir soru sordurttu ki..
  • 25.03.2012 - 12:52

  Erdoğan ın fantastik anket sorusu CHP lileri kızdıracak #1

  Akşam yazarı Ali Saydam, sık sık anket yaptıran Başbakan Erdoğan'ın son anket çalışmasında 'fantastik' bir soru sorduğunu yazdı.

  İddiaya göre Erdoğan, ankette''Recep Tayyip Erdoğan CHP'nin başına geçse, CHP'nin oyları ne olur?'' sorusunu sordurdu. Ortaya çıkan sonuç ise CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu çok kızdıracak..

  İşte Saydam'ın 'Erdoğan CHP'nin başına geçse...' başlıklı yazısındaki o satırlar:

  CHP'NİN OYLARI YÜZDE 45'E GELİYORMUŞ

  Şaka mı gerçek mi bilemem. Cuma günü bir toplantıda anlattılar. Arkadaşların yalancısıyım. Sürekli araştırmalar yaptıran Başbakan Tayyip Erdoğan bir tane de fantastik soru sordurmuş anketlerde: 'Tayyip Erdoğan CHP'nin başına geçse, CHP'nin oyları ne olur?' Tabii soruyu böyle sormamışlar. Usulü gereği sorulmuş birkaç sorudan buraya varılmış...

  Netice çarpıcı: CHP'nin oyları %45'e geliyormuş...

  'KAŞAR SEÇMEN' TANIMI

  Cuma akşamı A Haber ekranlarında romancı Buket Uzuner CHP mahallesi için 'Seçmen de seçilen de ergen psikolojisi içinde' demiş. Tuna Kiremitçi de aynı gün köşesinde kemik seçmene değdirdiği çuvaldızıyla, 'CHP'de başörtülü bir tekstil işçisi görmektense sonsuza kadar muhalefette kalmayı tercih edecek ne çok seçmen vardır, şaşarsınız' diye yazmış. Bir 'iyi niyetli' geniş taban var CHP'de, bir de bu tanımlara uyan 'kaşar seçmen' takımı...

  GENEL BAŞKAN'IN İŞİ ÇOK ZOR

  Kılıçdaroğlu Sosyalist Enternasyonal toplantısında konuşmuş. Bir onun konuşmasını geçirdim aklımdan, bir de yukarıda tarif edilen seçmen davranışını... Nasıl sosyal demokrat olacaksa, türbanlı işçiye bile tahammül edemeyen kıl kaknem türden bakış açısına sahip kaşarlanmış seçmenle Genel Başkan'ın 'işi çok zor' diye düşündüm.


  Görüş Bildir