Dolar
6.9667
0.2013%
Euro
8.1996
0.0939%
Altın
1973.62
-0.1618%
Borsa
1126.9
-0.7617%
G. Altın
442.351
0.1353%
Bitcoin
79189.22
-0.0839%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C
  Erdoğan'ın il başkanları toplantısı konuşması

  Erdoğan'ın il başkanları toplantısı konuşması

  Başbakan Erdoğan, genişletilmiş il başkanları toplantısında Bahçeli'nin AK Parti hesabıyla dalga geçti..
  • 16.01.2013 - 11:08
  Erdoğan'ın il başkanları toplantısı konuşması

  Erdoğan'ın il başkanları toplantısı konuşması #1

  Ankara'da AK Parti genişletilmiş il başkanları toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin AK Parti'nin iktidar hesabıyla ilgili sözleriyle kafa buldu. Erdoğan, "Başbakan diyor ki yüzde 34 oy aldı. Başbakan şöyle şöyle konuştu yüzde 50 oy aldı. Başbakan bu işi böyle devam ettirirse yüzde 70 oy alır diyor. Tam bir matematik dehası. Bu muhteşem matematik hesabından, AK Parti'yle ilgili iyi niyet ve temennilerinden ötürü sayın Bahçeli'yi tebrik ediyorum." diye konuştu.

  ERDOĞAN'IN BAHÇELİ'YLE DALGA GEÇTİĞİ O ANLAR

  Erdoğan'ın il başkanları toplantısı konuşması #2

  İşte Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları

  Hükümet olarak 2023 hedefimiz başta olmak üzere planlarımız üzerinde kararlılıkla çalışıyoruz. Azimle ve istikrarla çalışıyoruz. Önümüzde önemli bir yerel seçim var. 2014 yılı yerel seçimlerine giderek daha fazla yaklaşıyoruz. Artık seçim heyecanını çok daha canlı hissediyoruz. Teşkilat olarak azimli ve kararlı bir çalışma programını uygulamak zorundayız. Muhalefet önümüzdeki süreçte de hizmet siyaseti üzerinden yarışa giremeyecektir. Bütün mesailerini iftiraya ayıracaklar. Onlar bizimle hizmetle yarışamaz biz de onlarla kara propaganda yarışına girmeyeceğiz. Biz başlayacağımız projelerle milletimizden yetki isteyeceğiz. 2071 hedeflerinin çatısını oluşturmaya çalışacağız. 81 ilin hepsine projelerle gideceğiz. Her bir şehrimiz için ufuk çizen hayal ve hedeflerimizi milletle paylaşacağız.

  MUHALEFETİN KİRLİ PROPAGANDALARINA DİKKAT

  Muhalefetin kasıtlı kampanyalarıyla da karşı karşıya kalacağız. Milletimizin yalanlara iftiralara itibar etmemesi için anında belgeleriyle bu yalanları müfterilerin suratına çarpacağız. Bizler bu makamlara ağır sorumluluklar yüklemek ve bu sorumlulukları hakkıyla ve hakkaniyetle ifa etmek için geldik. Terör meselesine kalıcı bir çözüm üretmek için kararlı adımlar atıyoruz. Son derece hassas bir süreçten geçiyoruz. Bu sürecin hassasiyetini tüm arkadaşlarımızın anlamasını ve ona göre hareket etmesini tüm arkadaşlarımdan rica ediyorum. Türkiye'de terör sorununun bitmesinin ardından rantlarından olacak bazı çevreler var. Bu çevreler iftiralarla milletin zihnini bulandırmak için her yola başvuracaklardır. Milletimizin buna itibar etmemesi için teşkilatımız son derece dikkatli bir şekilde söylentilerin üzerine gitmelidir. Biz AK Parti olarak, yasaların dışında meşruiyeti olmayan, milletimizin değerleriyle uyuşmayan hiçbir gayretin içinde olmadık. Biz Türkiye'nin partisiyiz 75 milyonun iktidarıyız. Bir tarafı yaparken diğer tarafı yıkmak için ilerlemedik. 75 milyonu kucaklayan bir anlayışla bugünlere geldik ve bundan sonra da böyle devam edeceğiz. Türkiye'nin ayağına bağ olan bu sorunu çözmek için meşru dairede ne gerekiyorsa onu yapacağız. Bunun dışındaki her niyet yalandır asılsızdır.

  DEVLET BAHÇELİ TAM MATEMATİK DEHASI

  Devlet Bahçeli dün konuştu. Söylediklerini onun çirkin üslubuyla aktarmam mümkün değil. Ama mealen aktarmalıyım. Başbakan diyor ki yüzde 34 oy aldı. Başbakan şöyle şöyle konuştu yüzde 50 oy aldı. Başbakan bu işi böyle devam ettirirse yüzde 70 oy alır diyor. Tam bir matematik dehası. Bu muhteşem matematik hesabından, AK Parti'yle ilgili iyi niyet ve temennilerinden ötürü sayın Bahçeli'yi tebrik ediyorum. Bakın CHP bu tavrı on yıllardır sergiliyor. Milletle aynı dili konuşamıyor. Millete bidon kafalı demek ne ise MHP liderinin de söylediği sözler aynıdır.

  CENAZENİN KALDIRILACAĞI İLLERDE UYANIK OLMAK LAZIM

  Kendi yandaşları için davrananlar hem kendilerine hem de millete kaybettirirler. Biz 10 yıldır yaptığımız gibi sabrın tarafında durmaya devam edeceğiz. Soğukkanlılığımızı ve sağduyumuzu devam ettireceğiz. Birileri buradan farklı anlamlar çıkarmasın. Terör örgütü silahlarını bırakıncaya kadar saldırılarına son verinceye kadar güvenlik güçlerimiz operasyonlarına devam edeceklerdir. Silahlı kuvvetlerimiz provokasyonların yaşanmasının da önüne geçiyorlar. Yarın ve cuma günü Diyarbakır, Mersin, Kahramanmaraş, Tunceli'de yapılan gösteriler için teyakkuzda olacaktır. Bu süreç bir turnusol kağıdıdır. Bir samimiyet sınavıdır. 75 milyon kimin nerede durduğunu çok daha net görecektir. Bakın dün BDP Paris'te yaşananlardan hükümeti sorumlu tutmak gibi bir taktiği benimsediler. Bunlar Fransa'ya soru soracak cesareti bulunmayanların kof kabadaylık çabalarıdır.

  HANİ CHP ATATÜRK'ÜN PARTİSİYDİ

  Dün bir kof kabadayılık gösterisi de teröristlere çiçek çocuk muamelesi yapan CHP'li vekil yaptı. Kendi vekillerine söz söyleyecek cesareti yok. Hani CHP Cumhuriyet'ten eski partiydi, Atatürk'ün partisiydi. Her fırsatta Kemalist'im diyen CHP 'Ege'de Rumlar'a etnik temizlik yapıldı' diyecek bir hale geldi. Bir CHP milletvekili bunu söyleme cüretini gösteriyor. Ama hakkını da yemiyor. CHP Genel Başkanı da hemşehrisi kadar dürüst değil. Çünkü onun gizli ajandası var. Daha dün üniversiteyi bombalayıp 46 kişiyi öldüren Esad'ın yanında duran bir ana muhalefet var. Kendisi o koltuğa oturduğu yerden Türkiye'yi gazetecileri hapse atan bir ülke olarak şikayet ediyor. Çin'den daha fazla tutuklu gazeteci Türkiye'de var dedi. Şimdi Çin'de. 

  TUTUKLU BAZI GAZETECİLERİN SUÇLARINI SÖYLEYEYİM SİZE

  Türkiye'de sadece 8 gazetecinin tutuklu olduğunu belirttiler. Sonra CHP'nin hayretiyle bu rakamı yükselttiler. Bu mahkumların birkaç tanesini açıklıyorum. Ve CHP'ye gönül veren vatandaşlarımın da neyin kimin peşinden gittiklerini bilmek istiyorum. P.D isimli şahıs, güya gazeteci; MLKP terör örgütüne üye olmak değişik çapta silahlar bulundurmak, marinaya bomba koymak, silahlı banka soygunu. VE bu gazeteci. M.G; DHKPC örgüt üyesi olmak. Resmi Evrak'ta sahtekarlık bir polis ve bir bekçiyi katletmek, polisle çatışma adam yaralama. Böyle bir gazeteci olur mu? Ama bunlar CHP'nin Genel Başkanı'na göre gazeteci. O örgüte göre de gazeteci. E.S: mahkum olduğu suç örgütü TKPML/TİKKO örgütüne üye olmak, örgüt adına haraç toplamak. İşte buyurun size CHP Genel Başkanı'nın gazetecileri. Herhalde buradaki gazeteciler böyle gazeteci tanımamışlardır. CHP Genel Başkanı bunların propagandasını yapıyor. Adalet Bakanım izah etti, ama anlamıyor. Bir zahmet oradaki durumu da Çinli yetkililere sorsun.

  TENCERE YUVARLANMIŞ KAPAĞINI BULMUŞ

  Teröristin evine taziyeye giden vekiline ayar vermeye çalışıyor. Hiç kusura bakma tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş üzüm üzüme bakarak kararıyor. 

  Bizler büyük düşüneceğiz büyük eserler ortaya koyacağız. Şu soğuk kış gününde milletimizle irtibatınızı daha da artırmanızı rica ediyorum. Gerekli talimatları veriyoruz; kadın kollarımızın kampanyası var. 

  Görüş Bildir