Dolar
6.8653
0.0655%
Euro
7.7896
0.1852%
Altın
1814.09
0.2691%
Borsa
118936.47
0.1886%
G. Altın
400.232
0.3309%
Bitcoin
64476.91
0.1188%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Erdoğan'ın İl Danışma Meclisi toplantısı konuşması

  Başbakan Erdoğan partisinin İstanbul İl Danışma Meclisi toplantısında konuştu.
  • 22.06.2014 - 13:26
  Erdoğan'ın İl Danışma Meclisi toplantısı konuşması

  Başbakan Erdoğan Ak Parti İstanbul İl Danışma Meclisi toplantısında halka seslendi. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

  Erdoğan'ın İl Danışma Meclisi toplantısı konuşması #1

  ''DEMOKRASİ SANDIKTA BAŞLAR SANDIKTA TECELLİ EDER''

  Demokrasi, sandıkta başlar ve sandıkta tecelli eder. Her zaman ifade ediyorum; sandık namustur. Bir siyası parti sandıklara sahip çıkamıyorsa sandıkları gözetim altında tutamıyorsa vatandaşın verdiği oyun sandıkta kaybolmasına, çalınmasına göz yumuyorsa o siyasi parti daha en baştan kaybetmiştir.

  Erdoğan'ın İl Danışma Meclisi toplantısı konuşması İZLE

  ''BİZ SEÇİMDEN SEÇİME ÇALIŞAN PARTİ OLMADIK OLMAYACAĞIZ''

  Bizi diğer partilerden farklı kılan sandık güvennliğimize verdiğimiz önemdir. 12 yıldır 8 seçimde başarı göstermemizde sandıklara sahip çıkıyor olmamızın etkisi var. Biz seçimden seçime çalışan bir parti olmadık, olmayacağız

  AVUSTURYA ZİYARETİ

  ''Avusturya'da tıpkı Köln'de olduğu gibi muhteşem bir buluşma gerçekleştirdik. Almanya'da olduğu gibi Avusturya ve Fransada'da da gurbetçilerimizin morallerini iyi gördüm.. Yurt dışındaki vatandaşlarımız ilk kez Cumhurbaşkanlığı seçiminde bulundukları yerde oy kullanacaklar.

  ''YAPTIĞIMIZ HER REFORMU HUKUKU PERÇİNLEMEK İÇİN YAPTIK''

  İstanbul, Türkiye'nin özetidir. İstanbul'da netice neyse Türkiye'de de öyledir. Siyasi tarih bunu böyle yazmıştır. Son 12 yıl Cumhuriyet dönemimizde parlak bir yere sahiptir. Bu daha iyi görülecektir. Yaptığımız her reformu, demokrasiyi, hukuku perçinlemek için yaptık.

  TAHLİYELER

  2010 referandumunda "evet" oyları yüzde 58 çıkmasayıdı bu davalardaki tahliyeler olur muydu? Referanduma "hayır" dediler biz bireysel başvuru hakkını getirdik.  AYM'ye bireysel başvuru hakkını biz getirdik. AİHM'den bu sonucu alabilirler miydi? Hayır.. Hepsi içerden çıktı mı, çıktı... Biz onlardan teşekkür bile beklemiyoruz ama hukuk mücadelesini kimin verdiğini bilsinler yeter. Biz her türlü vesayeti sona erdirirken bunu demokrasi için yapıyoruz sadece kendimiz için değil. Biz küçük hesapların içinde olmadık, ne olursa olsun iktidarımızı ayakta tutalım mücadelesinde olmadık.

  DARBE GİRİŞİMİ

  ''Darbelere karşı sadece kendi partimiz için değil Türkiye için de dik duruş sergiledik. Biz son 1 yıldaki badireleri atlattık ama yaşananları unutursak büyük hataya düşeriz. Molotofla kendine iktidar arayanlar bilsinler ki asla iktidar bulamayacaklar.

  SİSİ'NİN DEMOKRASİSİ OLUR

  Siz sandığı kabul etmiyorsanız sizin demokrasiniz Sisi'nin demokrasisi olur. Bu taarruzları yapanlar suç ve ihanetlerinin ne kadar büyük olduğunu bildikleri için meselenin üzerini örtmeye çalışıyolar. 

  GEZİ OLAYLARI

  Gezi ile Türkiye'de Mısır gibi, Suriye gibi bir ortam yaratmak istediler. 17/25 Aralık'ta kesin niyetleri darbeyi vurmak, AK Parti iktidarından tamamen kurtulmaktı. 17/25 Aralık'tan sonrası için düzmece mahkemeler düzemece fezlekeler bile hazırladı. Sadece AK Parti değil 77 milyon çok büyük bir tehlike atlattı.

  BÖCEK SKANDALI

  Türkiye'de bir Başbakan'ın ofisi dinlenecek belgeler yargıya aktarılacak. Belgeler ortada, ama zanlılar dışarıda. Benim itirazım var. Neymiş, adli kontrolle serbest bırakılmışlar. İnşallah sizin de eviniz dinlenmez. Başbakan'a taş atarlar 'katlanacaksınız' derler, hakaret ederler bir kapıdan alıp diğerinden bırakırlar, böyle adalet mi olur?

  ''AKŞAM BAŞKA SABAH BAŞKA KONUŞANDAN LİDER OLMAZ''

  CHP Genel Müdürünün iradesi yok, kendi karar veremez. Pensilvanya emreder CHP Genel Müdürü yapar. Cumhurbaşkanı'nın vasıflarını anlatıyorlar. Bu ne demek "Biz de bu vasıflar yok, böyle bir kişiyi bulduk" diyorlar. Akşam başka, sabah başka konuşandan lider olmaz.

  AİT OLDUKLARI BATAKLIĞA GİTTİLER

  Aramıza tuzluklar sızmış, onlar zaten içimizde barınamadılar, ait oldukları bataklığa gittiler. Zor zamanlar kimin ne olduğunu anlama zamanıdır. Son 1,5 yılda dostu ve düşmanı ayırma fırsatımız oldu.

  BAŞBAKANLIK TARTIŞMALARI

  Partinin başına Ahmet, Mehmet gelmiş... Bunun tartışmasını yapmak davaya büyük hakarettir. AK Parti tek adam partisi değildir. Kurullar, kurallar ve mekanizmalar vardır. "Ben olmazsam dava olmaz" diyen büyük bir kibirin ve grurun içindedir. Türkiye davasında her türlü isim ve ikbal tartışması gereksiz ve yaralayıcıdır.

  MUSUL'DAKİ TÜRK REHİNELER

  Batsın senin dengelerin, teraziyi elinde tutan Suriye'ye, Irak'a ses çıkıyor mu? - Biz Musul'a operasyon yağacak güce sahibiz ama derdimiz oradaki 80 kardeşimizin başına bir şey gelmemesi. Gündemimiz Cumhurbaşkanlığı seçimi... İnanıyorum ki sahurlara kadar sohbet sofraları çok güçlü devam edecek.

  Görüş Bildir