Erdoğan'ın Kadın Kolları Kongresi konuşması

Erdoğan'ın Kadın Kolları Kongresi konuşması

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da düzenlenen AK Parti Kadın Kolları 3. Olağan Kongresi'nde katılımcılara seslendi.

Konuşmasının büyük bir bölümünü terör olaylarına ayıran Başbakan Erdoğan'ın, zaman zaman gözleri doldu. Konuşması sırasında bir şehit annesinin oğlunun mezar taşına yazdığı mektubunu okuyan Erdoğan'ın sesi titredi.

İşte o anlar - TIKLA İZLE

İşte şehit annesinin oğluna yazdığı o satırlar:

'Anneler günü sensiz geçse de seni benden alamadılar. Sen hep içmdesin sen hep gözümdesin. Sen hep bayrağımda ay yıldızımsın. Her özel günümde baştacımsın. Sen hüznümde gözyaşımsın. Sen bana gelemedin ama ben sana geldim. Bana sevinçle gönderdiğin mektupları öpüp okşuyorum. Sen hisli bir çocuksun. Anneler yanılmaz Özhan'ım. Bana 21 yıl dolu dolu annem diyerek beni onurlandırdığın için sana binlerce kez teşekkür ederim. Seni unutmadım asla.'

İşte Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları..

Biz rant peşinde değiliz. Tek amacımız bu ülketi muasır medeniyetler seviyesine çıkmak. İnsan yoksa tüketim de yok demektir. Açık söylüyorum, her kürtaj bir Uludere'dir..

Ana muhalefet lideri çıkmış.. Lider demeyelim genel başkanı çıkmış yolsuzluk diyor. Bu kadar hizmetin olduğu yerde yolsuzluk olur mu? 15 bin 600 km duble yolu 10 yıla sığdıracaksın. Kalkacaksın 46 noktaya hava ulaşımı sağlayacaksınız. 81 vilayetin 81'ine üniversite kuracaksınız. Şu anda 166 üniversitemiz var. Nereden nereye geldik? Sakarya sizi biliyorum, siz saf çocuğusunuz Anadolu'nun. Çırpınmanızı, yırtınmanızı anlıyorum; onun için oturmayın ayağa kalk diyorum.

Van.. Ağlamıyoruz değil mi? Depremin gözyaşlarını sildik değil mi? İnşallah Van'ı yeniden inşaa ediyoruz. Kısa bir süre sonra Van'a ziyarete geliyoruz. Ağustos ayı içerisinde teslim törenlerine başlayacağız.

BU GÜNE KADAR İSTİSMARA MÜSADE ETMEDİK

AK Parti bugüne kadar bu konularda istismara müsade etmedi. 10 yıllar boyunca muhalefet hep kadın hakları dediler ancak bu ülkenin kadınlarını hep ağlattılar. Kızlar okusun dediler ne yazık ki üniversite kapısında kızlarımızı çevirdiler. Demokrasi dediler ama yasalamaları tercih ettiler. Biz yasakları tek tek kaldırdıkça danıştay ve Anayasa Mahkemesi önünde yasakların devamını istediler. kim? CHP.. Artık benim hanım kardeşimi hiç kimse ama hiç kimse üniversite kapısında geri çeviremez. Bu gayretin içine girenler olursa anlayın ki bu şizofranik bir zihniyettir.

Hiç kimse bu ülkenin evlatları arasında ayrım yapamaz, buna hakkı da haddi de yoktur.

MEDYAYA SERT ÇIKTI

12 Haziran referandumu öncesinde Kastamonu'nda konvoyumuza saldırdılar. Hanım vekil adayı arkadaşlarımıza saldırdılar. Sürekli AK Parti'yi hedef aldılar. Diyarbakır'da bir ilçe başkanımızın kaçırılmasıyla ilgili BDP'li Bayan vekili diyor ki, 'Bu tür şeyler savaş süreçlerinde olabiliyor' İsmini vermeye gerek yok. Partimizin ilçe başkanına yapılan terör eylemini alenen destekliyor. Geçtiğimiz yıl 24 askerimizin şehit edildiği olay sonrası savaşta iki taraftan da insanlar hayatını kaybedebiliyor. Asker şehit edilince normaldir, Ak Partili yöneticiler kaçırılınca normaldir ama PKK'lı öldürülünce anormal oluyor. Ben medya ya da sesleniyorum. Siz bu ülkede neyin avukatlığını yaptığınızın farkında mısınız?

Terörle mücadele sürecinde güvenlik güçlerimizin yaptığı hatalar için dünyayı ayağa kaldıranlar polislerimiz ve askerlerimiz söz konusu olunca susuyorlar.

BU MESELEYİ ÇÖZMEK İÇİN YETKİ ALDIK

Daha yola çıkarken parti programında Doğu ve Güneydoğu başlığı altında sorunu çok net bir şekilde ortaya koyduk. 2007 seçimlerinde ve 2009 seçimlerinde 12 Eylül ve 12 Haziran seçimlerinde milletimizden bu meseleyi çöz yetkisi aldık.

İnkar ret ve asimilasyon politikalarımızı reddettik. Bizim kardeşimizde kürt kardeşlerimizi asimile etmek onları inkar etmek gibi bir anlayış yok. Biz Kürdüyle, lazıyla, Çerkeziyle, Romanıyla, Arnavuduyla bu ülkede biriz beraberiz. Biz yaradılanı yaradandan ötürü seviyoruz. Bunları rahatsız eden de bu. Hiç bir zaman PKK ile Kürt sorununu birbirine karıştırmayınız. Onun için ben diyorum ki Kürt sorunu bitmiştir.

IĞDIR HAVALİMANINA KAVUŞUYOR

Bak şimdi Iğdır havalımanına kavuşuyor. Hakkari'dekini engellemeye çalışıyorlar. Şırnak'ta da engelliyorlar. Oradaki benim vatandaşım bu hizmeti alacaktır. İstanbul'da Ankara'ya ne yaptıysak fazla fazla da olsa Diyarbakır'a, Van'a Muş'a bu yatırımları yaptık.

Kardeşler arasında hesaplaşma olmaz helalleşme olur.

Millet kavramı bir etnik yapıyı ifade etmez. Millet kavramının içinde değişik unsurlar vardır. Gazi M. Kemal'in ifadesiyle, 'Buradaki bu mevvcudunuz islami unsurları oluşturuyor' Bakın nereden nereye geldi. Kimse boş hülyalar üzerinden koşmasın. Bu topraklarda ameliyata müsade etmeyiz. Bayrağımızdaki o renk şehidimizin kanı hilal ise bağımsızlığımızın ifadesidir, yıldız şehitlerimizin ifadesidir. Her yıldız bir şehittir.

ARTIK HALKIMIZ PKK TEHDİDİNE BOYUN EĞMEYECEK

Doğu ve Güneydoğu'ya yaptığımız yatırımlarımızı gördüler. Samimiyetimizi gördüler. Doğu ve Güneydoğu'daki kardeşlerime sesleniyorum; ev ev dolaşacağız ve oraları PKK'nın oy deposu olmasını ortadan kaldıracağız. Benim kardeşlerim Allah'ın izniyle PKK'nın tehditlerine boyun eğmeyecekler. Her gün ölmektense bir gün ölürüz diyecekler. Buradan açık açık söylüyorum, meselenin çözülmesinden sadece PKK ve onun uzantıları değil, bazı ülkeler bazı çevreler, bazı odaklar rahatsız. Örgütü taşeron olarak kullanan ülkeler ve çevreler Türkiye düşmanları bundan rahatsız.

BİZ ANNELER AĞLAMASIN DEDİK

Biz anneler ağlamasın dedik. Anneliğin ideolojisi yoktur dedik. Daha dün Kayseri'de gencecik bir polis kardeşimizi şehit ettiler. Ailesinin ve milletimizin başı sağ olsun. Sokakta oyun oynayan çocuklarımız yaralandı. Uludere'yi kopnuşanlar niye bunları yazmadınız yazmıyorsunuz. İşte canlı bombalarla geldiler orada 50 kilo patlayıcıyla patlattılar. Niye bunları yazmıyorsunuz. İster konuşun ister konuşmayın, AK Parti köşelerinizde akıttığınız o mürekkebin anlamını biliyor.

Bir anne düşünün ki iki oğlunu da bu vatan için vermiştir. Anne yüreğini taşıyan sizler bunu çok iyi bilirsiniz.

ERDOĞAN'I AĞLATAN MEKTUP

Bir anne şehit oğluna mektup yazıyor. O mektubu şehit oğlunun mezar taşına yapıştırıyor. 'Anneler günü sensiz geçse de seni benden alamadılar. Sen hep içmdesin sen hep gözümdesin. Sen hep bayrağımda ay yıldızımsın. Her özel günümde baştacımsın. Sen hüznümde gözyaşımsın. Sen bana gelemedin ama ben sana geldim. Bana sevinçle gönderdiğin mektupları öpüp okşuyorum. Sen hisli bir çocuksun. Anneler yanılmaz Özhan'ım. Bana 21 yıl dolu dolu annem diyerek beni onurlandırdığın için sana binlerce kez teşekkür ederim. SEni unutmadım asla.' İşte anne bu. Bir anneye bu acıyı yaşatmaya kimin ne hakkı var. Bu mektubu yazdıran alçakların kalleşlerin beyni olabilir mi? Askerimiz bir mağaradan teröristi çıkardı. Seni annene götüreceğiz diye ikna ettiler. 5 yıldır annemi görmedim dedi. Böyle zalimlik dünyanın neresinde var.

BU KARDEŞLİĞİ HİÇ BİR ŞEY BOZMAYACAK

Bu meseleyi biz çözeceğiz, hep birlikte çözeceğiz. Bu kardeşliği hiç bir şey bozamayacak. Bunu ne PKK ne de onun oyuncağı haline gelen BDP bozamayacak. Allah bizi bize kardeş eyledi. Allah'ın kardeş gördüğünü hiç bir kalleş bozamayacak. Fitne tohumları ekenlerini terörün değirmenine nasıl su taşındığının da farkındayız. Varsın bir kısım medya bizimle olmasın ama hiç bir tehdide ve provokasyona boyun eğmeden bu milli birlik ve kardeşlik projesini sonuna kadar götüreceğiz. Bu ülkede şehit cenazeleri üzerinden rant değiştirmeye çalışan siyasetçiler var.

KÜRT MESELESİNİ BU BOYUTA TAŞIYAN CHP'DİR

Kürt meselesini bu boyuta taşıyan CHP'dir. Güneydoğu'ya yıllardır üvey evlat muamelesi yapan CHP'dir. Bugün çıkmışlar acı bir olay üzerinden rant devşirmeye çalışıyorlar. 12 Haziran öncesi bir tek türk bayrağı açmadan miting yaptılar. İşte şimdi de BDP ile aynı safta istismar siyaseti yürütüyorlar. Benim kürt kardeşim artık BDP'nin de ve CHP'nin de kanlı siyasetini görüyor. Biz ülkemiz üzerinde hiç kimsenin ameliyat yapmasına müsade etmeyeceğiz.

Sınırda nöbet bekleyen, vatanı için can siparane mücadele veren askerlerimize polislerimize kolaylıklar diliyorum. İnşallah en kısa sürede sevdikleriyle kavuşmalarını diliyorum. Dualarınızı eksik etmeyin. Biz bu işi nihayete erdireceğiz. Önümüzde önemli bir seçim var. Tıpkı 3 Kasım öncesinde olduğu gibi, kibire, böbürlenmeye, rehavete asla müsade etmeyeceğiz. Bütün kamuoyu araştırmalarına göre partimiz en iyi parti. CHP yerini korumaya çalışıyor. MHP yine aynı şekilde. Sizden ricam şu, durmak yok yola devam. Ben demeyeceğiz biz diyeceğiz. Kıskançlığı ayaklarımızın altında çiğneyeceğiz.