Petrol
113.37
-0.70%
Euro
17.5869
0.16%
Dolar
16.3977
0.30%
Altın
980.98
0.86%
Borsa
2454
0.00%
Bitcoin
478.440
-0.20%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C
  Erdoğan'ın Konya mitingi konuşması

  Erdoğan'ın Konya mitingi konuşması

  Başbakan Erdoğan son miting yeri olan Konya'da halka sesleniyor...
  • 09.08.2014 - 16:07

  Erdoğan ın Konya mitingi konuşması #1

  Başbakan Erdoğan Konya mitinginde muhalefete yüklenerek sert açıklamalarda bulundu. Erdoğan ''Kimin peşinden gittiğinizin muhasebesini yapın'' diyerek şöyle konuştu;

  ''KİMİN PEŞİNDEN GİTTİĞİNİZİN MUHASEBESİNİ YAPIN''

  MHP’ye gönül veren ülkücülere sesleniyorum. Kimin peşinden gittiğinizin bir muhasebesini yapın. CHP’ye gönül verenler bir kez daha düşünün. Savaş Ay’ın programını izlediniz mi? Rezilliği izlediniz mi? Sırıtıyor ya sırıtıyor. 3 yaşındaki çocuğun kolu kesiliyor ama sırıtıyor. Sorumlu olan sensin. Faturayı bakana kesmek istiyor. Bütün bu pisliklerin üzeri böyle kapatıldı. İsmini vermeyeceğim bir bakan 5 milyar dolar dolandırdı dedi, Rahşan affıyla yırttı. Yaşar Okuyan ya ismini vereyim. Kendisinin açıklaması var.

  ''YOL ARKADAŞIMIZSIN KONYA''

  Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

  ''Sen benim hem rehberim, hem yol arkadaşım, hem kader arkadaşımsın Konya. Yeni bir yola çıkarken seni bir kez daha yol arkadaşı olarak görmek istedik Konya. Sen elinle dilinle kalbinle bizimlesin. Bunu yürekten duyuyorum ama istiyorum ki bunu dünya da duysun. Rabbim nefes aldığım müddetçe bizi size yol arkadaşı olmaktan ayırmasın..

  ''DİK DURACAĞIZ, DİKLENMEYECEĞİZ''

  Kardeşlerim dimdik durmaya devam edeceksiniz, yıkılmayacaksınız. Dik duracağız diklenmeyeceğiz. Bir büyük mücadeleyi Türkiye'de tepeye ulaştırdınız. Bir Kılıçarslan bir Alparslan bir Fatih'siniz.

  Millet sarsılmaz şekildeki egemenliğini artık ilan etti. Bu millet artık yönetime el koydu. İradesine sahip çıktı yönetimine sahip çıktı. Bizim ülkemiz, ayrım yok. Burada artık ayrı gayrı yok. Burada ezilenler ve ezenler yok. Bayrağımıza sahip çıkıyoruz. Milletimize vatanımıza kardeşlerimize sahip çıkıyoruz...

  ''FİNAL MİTİNGİMİZİ KONYA'DA YAPIYORUZ''

  10 Ağustosun arefesinde final mitingimizi dedik ki Konya'da yapalım. Şimdi burada noktayı koyalım. Ben burada bu tabloyu gördükten sonra diyorum ki yarın Konya tarih yazacak. Sakın yarın tutanaklarınızı almadan ayrılmayın. Her türlü hileye o tutanaklarla cevap vereceksiniz.

  Şuana kadar bir buçuk milyon kardeşimiz bağışta bulundu ve 57 milyon lira bağışta bulunuldu. Şuana kadar bu bağışları yapan kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bir lira da olsa on lira da olsa bunun yatırılması muhalefete cevaptır.

  ''KAPANIŞIN DUASI KONYA OLSUN''

  Bugün gerçekleştirdiğim bu miting belkide benim son mitingim. Kapanışın duası Konya olsun açılışın duası da Konya olsun.Yarın inşallah yeni bir Türkiye geliyor. Türkiye küllerinden yeniden doğuyor.

  Eski Türkiye geride kalacak. Kutuplaştırma ve kamplaştırma siyasetinin son kullanma tarihi geldi. Başörtüsü meselesi. Şu başörtülü kardeşlerim neler çektiler be. Özgürlükten bahsedenler başörtülüleri bir kenara açıkları bir kenara ayırdı. Hani siz özgürlükten yanaydınız dürüst olun dürüst ne özgürlüğü be siz özgürlüğü bile kendiniz nasıl tanımlıyorsanız oyle kabul edip öyle uyguladınız.

  ''YA OLDUĞUNUZ GİBİ GÖRÜNÜN YA DA GÖRÜNDÜĞÜNÜZ GİBİ OLUN''

  Başörtü sorununu hallettik, meslek liseleri ve imam hatipliler istediği üniversiteye gidebildi mi? Bundan sonra benim başörtülü bacımı Meclis'ten kovanlara en büyük tepkiyi siz vereceksiniz. Şimdi 4 kadın vekilimiz başörtüsüyle Meclis'te. Diğer partilerin başörtülü vekili yok. Bunların hayatı istismar. Ben şimdi Konya'dan Mevlana'nın şehrinden sesleniyorum. Ya olduğunuz gibi görünün ya da göründüğünüz gibi olun.

  ''SEÇME VE SEÇİLME YAŞINI 18'E İNDİRECEĞİZ''

  Bunların adayı. Güya profesör. Yanına bir genç alıyor ne diyor biliyor musunuz biz memleketi çoluğa çocuğa mı bırakacağız.

  Biz seçme yaşını 18'e indireceğiz. Niye heryerde 18 seçme ve seçilme yaşı.. Biz 21 yaşında bir karanlık çağı kapatıp bir aydınlık çağı açan Fatih'in çocuklarıyız. Biz gençlerimize güveniyoruz. meclisin kapılarını onlara açacağız.

  Biz 77 milyonu kucakladığımız için 78 vilayette milletvekili çıkardık. 81 vilayette belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz var.

  Enflasyonu tek haneli rakamlara indirdik. 23,5 milyar dolar IMF borcunu ödedik. Merkez Bankası'nda göreve geldiğimizde 27,5 milyar dolar vardı. Şimdi 133 milyar dolar var.

  NERDEN NEREYE GELDİK

  Kardeşlerim mazlumlara el uzatmaya devam. Osmanlıdan gördüğümüzü cumhuriyetin başkenti Ankara'dan dünyaya duyuracağız.

  Konyada yaptığımız, yapacağımız hastaneler.. İnşallah Konya'da bir şehir hastanesi yapacağız. Hızlı tren hatları yetmez. İnşallah Türkiye'yi hızlı trenle öreceğiz. Yine Türkiye'yi bir dünya lideri bir küresel güç konumuna getireceğiz. Bakın insansız hava aracını ürettik. Yaklaşık 25 saat havada kalabiliyor. Bak nerden nereye geldik Artık kendi gemimizi ürettik, kendi tanklarımızı yapar hale geldik. Kendi helikopterimizi ürettik, seri üretime gerçiyoruz. kendi silahlarımızı ğrettik.. Daha da iyi hale geleceğiz. Ulaşılamayacak hayal yoktur.

  ''PARALEL DEVLETE ASLA İZİN VERMEYİZ''

  Devletin içinde devlet, paralel devlete asla izin vermeyiz. Ey Pensilvanya bu hayalinden vazgeç. Bir hocaya beddua yakışmaz. Sürekli beddualar ediyor. Allah ıslah etsin.

  ''BUNLAR TAM ŞOVMENMİŞ''

  Bakın sürekli beddua ediyorlar. Ben dua ediyorum allah ıslah etsin diyorum. Bu ara şovmenler var biliyorsunuz. Emniyet yapılanması içinde neler yaptıklarını duyuyorsunuz değil mi.. Bunlar tam şovmenmiş neymiş ziyatete gidiyoruş. Tuzlukları da var bunların biliyorsunuz onlarla gidip fotoğraf çekşiniyor. sen milletvekilimisin onlarla poz vermeye mi vekilsin. Onlarla o pozu vermek niye... sana boyle bir şey yakışır mı''

  ''SAVCI BAŞBAKANA, BAKANA MEYDAN OKUYOR''

  Çıkmış bir savcı, başbakana meydan okuyor, bakana meydan okuyor.. Sen savcı mısın yoksa başka bir görevde misin. Hakkında açılan davalar var bir kere sanık konumundasın. Bunlardan bir kurtul. Siyasetçi meydanlarda konuşur. Eseriyle konuşur. Eşşek ölür kalır semeri insan ölür kalır eseri...

  ''BU ESKİ TÜRKİYE'YE VEDA YENİ TÜRKİYE'YE MERHABADIR''

  Bunu bir veda görmeyin. Bu eski Türkiye'ye veda, yeni Türkiye'ye merhabadır. Bana hakkınızı helal etmenizi istiyorum. Bize dua edin istiyorum. Dillerinden zikir düşürmeyen nenelerden, dedelerden dua bekliyoruz.

  Şimdi Saraybosna Cumhurbaşkanıyla bir görüşme yapacağız. (Saraybosna Cumhurbaşkanı İzzetbegoviç ile canlı bağlantı yapıldı.)

  AYRINTILAR GELİYOR...


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir