Petrol
88.65
4.12%
Euro
18.2369
0.55%
Dolar
18.5446
0.23%
Altın
1.013
2.57%
Borsa
3392
6.67%
Bitcoin
366.295
1.45%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C
  Erdoğan'ın Mardin'deki toplu açılış töreni konuşması

  Erdoğan'ın Mardin'deki toplu açılış töreni konuşması

  Başbakan Erdoğan, Mardin'deki toplu açılış töreninde halka seslendi.
  • 08.03.2012 - 15:54

  Erdoğan ın Mardin deki toplu açılış töreni konuşması #1

  Mardin'deki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinin ardından toplu açılış törenine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, anne ve babaların terörün önüne geçmesi için çağrılarda bulundu. 

  SANA ÖMÜR BİÇENİN AKLI YOKTUR

  Erdoğan'ın konuşma yaptığı meydanda, Taraf gazetesinin önceki günkü manşetine de gönderme vardı. Gölge CIA olarak tanımlanan Startfor'un raporundaki 'Erdoğan'ın 2 yıl ömrü var' ifadeleri o manşette kullanılmıştı. Erdoğan o manşete sert çıkmış ve 'Küstahlık' ifadesini sarf etmişti. Başbakan'ın Mardin'de konuşma yaptığı meydanın karşısındaki apartmana 'Sana 2 yıl ömür biçenin 2 gram aklı yoktur' pankartı asıldı.

  Erdoğan ın Mardin deki toplu açılış töreni konuşması #2

  İşte Erdoğan'ın Mardin'deki açıklamalarından satır başları: 

  13 YAŞINDAKİ ÇOCUKLAR KARDEŞ KATİLİ OLMASIN

  İster Zaza olsun ister Kürt olsun ister Türk olsun. Burada Mardinli annelere babalara sesleniyorum. N'olur çocuklarımıza sahip çıkalım. 13 yaşındaki çocukların kardeş katili olmasının önüne geçin. Artuklu Üniversitesi'ni kurduk. Geldik üniversite kurduk. Şu anda 3 bin 200 öğrencisi 200 akademisyeni var. Yaşayan diller enstitüsünü kurduk. Süryani bölümü var. Mardin'de Kürt Dili ve Edebiyatı bölümünü açtık. Mardin'e bir mimarlık fakültesi kurduk. Anneler babalar size sesleniyorum. Çocuklarınızın dağa gitmesine engel olun. Çocukların 13 yaşında dağda katledilmesine seyirci kalmayalım.

  Meslek liseleri kuruyoruz. Artık meslek liselerinin önündeki engeller de kalktı istedikleri bölüme gidecekler. Açılış gecikti, kardeşinizin rahatsızlığı nedeniyle geciktik. Toplam 143 trilyonla yaptığımız 38 kalem hizmeti toplu açıyoruz..

  MARDİN BÜYÜKŞEHİR OLACAK

  Tüm bu yatırımların Mardinli kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bugün size başka bir müjde veriyorum. Dedim ki Mardin'li anne babalar biraz gayret edin Büyükşehir olun. Siz de gayret ettiniz ve 2011 yılı rakamlarına göre Mardin 764 bin nüfusuyla Büyükşehir olma hakkını elde etti. Ve şimdiden Büyükşehir hayırlı olsun diyorum. Fazla detaylara girmeyeceğim. Havaalanı pistini büyütme sözünü vermiştik pisti büyüterek hizmete açtık. İnşallah 6 ay sonra Mardin Havalimanı Uluslararası Havalimanı olacak..

  Eğitimde attığımız adımlar ortada. Üniversite öğrencilerimize 260 lira burs veriyoruz bunun yanı sıra 180 lira da beslenme yardımı veriyoruz.

  Erdoğan ın Mardin deki toplu açılış töreni konuşması #3

  Erdoğan ın Mardin deki toplu açılış töreni konuşması #4


  Görüş Bildir