Dolar
6.8612
0.0014%
Euro
7.7611
0.1535%
Altın
1798.58
-0.2689%
Borsa
114808.56
-0.8506%
G. Altın
396.959
-0.248%
Bitcoin
63644.24
-0.0606%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 23 C

  Erdoğan'ın ofisine böcek yerleştiren kişi tespit edildi

  Erdoğan’ın çalışma ofisinde bulunan dinleme cihazları ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı önceki gün operasyon düğmesine basmıştı. Böceği yerleştiren kişi tespit edildi.
  • 19.06.2014 - 09:44
  Erdoğan'ın ofisine böcek yerleştiren kişi tespit edildi

  Soruşturma kapsamında eski Başbakanlık Koruma Daire Başkanı Mehmet Yüksel ve eski Başbakanlık Koruma Müdürü Zeki Bulut’un da aralarında bulunduğu 11 kişi gözaltına alınmıştı.

  Erdoğan'ın ofisine böcek yerleştiren kişi tespit edildi #1

  İSMİ AÇIKLANMADI

  Başsavcılık kaynaklarından edinilen bilgiye göre operasyon dinleme cihazını ofise koyan kişinin tespit edilmesinden sonra başlatıldı. Başsavcılık kaynakları, “Böceği gözaltına alınan 11 kişiden biri yerleştirdi” bilgisini verdi, ancak ismi açıklamadı.

  Bu arada, yurtdışında bulunduğu için gözaltına alınamayan Emniyet Müdürü Serhat Demir’in yurtdışına görevli olarak gittiği ancak görev süresinin sona ermesinin ardından Türkiye’ye dönmediği belirtildi. Görev süresinin sonunda rapor alan, ancak rapor süresinden sonra da 10 gün mazeretsiz işe gelmeyen Demir’in istifa etmiş sayıldığı kaydedildi.

  İFADE İŞLEMİ SÜRÜYOR

  Şüphelilerin Ankara Terörle Mücadele Şubesi’ndeki ifade işlemleri devam ediyor. İfadelerinin ardından savcılığa sevk edilecek şüpheliler, Cumhuriyet Savcısı Durak Çetin’e ifade verecek.

  CEP SİNYALLERİ DE DOSYADA

  Böcek soruşturması kapsamında gözaltına alınanların cep telefonu sinyallerinin de dosyada yer aldığı belirtildi. Başbakanlık Teftiş Kurulu’nun da raporunda yer alan HTS kaydı ile (cep telefonu sinyal kayıtları ve arama bilgisi) polislerin irtibatlarının tespit edildiği öne sürüldü.

  ''BÖCEK YERLEŞTİRME TARZI İŞLERİ EN YAKINIMIZDAKİLER YAPAR''

  Merhum Bülent Ecevit’in koruması olan eski milletvekili Recai Birgün, Başbakan Erdoğan’ın ofisinde bulunan böcekle ilgili ve koruma sistemi hakkında konuştu. Birgün şöyle dedi: “Bazı insanların bağlı olduğu kişiler olabilir. Bağlı oldukları kişiler bu tarz insanlara ülkeye hizmet bilincini aşılar. Milli değerlerle motive ederler. Böcek yerleştirme tarzı işleri en yakınınızdakiler yapar. Korumalardan habersiz hiçbir şey olamaz. Herkes her şeyi bilmek zorunda değildir ama bir ya da iki kişiden habersiz kuş uçmaz. İşi yaptıracağın kişiyi iki şeyle motive edersin; birincisi ülkeye hizmet, ikincisi de mal ve mülk.''

  Görüş Bildir