Petrol
88.76
-0.02%
Euro
18.2279
0.00%
Dolar
18.526
-0.13%
Altın
1.012
-0.09%
Borsa
3392
6.67%
Bitcoin
366.560
1.58%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Erdoğan'ın Rekabet Kurumu toplantısı konuşması

  Rekabet Kurumu toplantısında konuşan Erdoğan 4+4+4 sistemini savundu..
  • 15.03.2012 - 15:54
  Erdoğan'ın Rekabet Kurumu toplantısı konuşması

  Erdoğan ın Rekabet Kurumu toplantısı konuşması #1

  Rekabet Kurumu'nun 15. yılı etkinliğine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 4+4+4 eğitim sistemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

  3 çocuk önerisini yineleyen Erdoğan, 'Bugün eğitim sisteminde yaptığımız reform ideolojik değil pedegojik bir reformdur.' şeklinde konuştu

   İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

  ÇAĞIN İHTİYAÇLARINA CEVAP VEREN NÜFUS LAZIM

  İthal ettiğimiz enerji, uluslararası piyasada rekabetimizi zorlaştırıyor. Ama biz başka ülkelerde olmayan başka bir kaynağa sahibiz; genç dinamik bir nüfusa sahibiz. Dünya nüfusu yaşlanırken biz genç ve dinamik nüfusumuzla güçlü bir avantaja sahibiz. Bu genç nüfus ne iş olsa yaparız diyen bir nüfus olursa hiçbir şey ifade etmez. Biz çağın ihtiyaçlarına cevap veren bir nüfusa sahip olmalıyız. 

  Türkiye'nin rekabet gücünü eğitimin arttıracağına inandığımız için en büyük yatırımı eğitime yapıyoruz. En az üç çocuk diyorum; bunu şu andaki ekonomik durumumuza göre diyorum. Eğer bunu başaramazsak 2030'lu yıllarda yaşlı bir nüfusa sahip ülke konumuna gelmiş oluruz. 

  SEN GÖRMÜYORSUN DİYE KAYITSIZ KALAMAYIZ

  CHP Genel Başkanı çıkıp kesintisiz eğitimin bu ülkeye bir zarar vermediğini söylüyor. Sen görmüyorsun diye bu alem kayıtsız kalamaz. 1996 yılında Türkiye'de meslek liselerindeki öğrencilerin toplam öğrenciler içindeki payı yüzde 46'dır. Biz eğitimi yapamadık biz hep öğretimde kaldık. 2002'de biz görevi devraldığımızda bu oran yüzde 32.6. Bizim iktidar dönemimizde meslek liseleriyle ilgili çabalarımızdan ötürü bu oranı yüzde 48'e çıkartmış durumdayız. 

  KESİNTİSİZ EĞİTİMLE BU ÜLKEYE YAZIK ETTİLER

  Bugün eğitim sisteminde yaptığımız reform ideolojik değil pedegojik bir reformdur. Kesintisiz eğitimi getirenler nasıl bu ülkeye yazık ettilerse kademeli eğitime karşı çıkanlar da yazık edecekler. Uygulanan şiddete rağmen biz millet iradesini en üstte tutacağız. Hükümet olarak sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Rekabeti bozmadan üzerimize düşeni yerine getirmeye devam edeceğiz. Biz yolların açılmasını sağlayacağız. Sağlam zemin inşaa edeceğiz. Büyük balık küçük balığı yutmayacak. Büyük balık küçük balıkla paylaşacak. 

  Taklitçi değil yenilikçi bir anlayışla Rekabet Kurumu çalışanlarına teşekkür ediyorum...


  Görüş Bildir