Petrol
113.81
1.95%
Euro
17.5297
-0.04%
Dolar
16.8248
-0.01%
Altın
977.72
0.17%
Borsa
2406
-1.55%
Bitcoin
333.619
2.03%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C
  Erdoğan'ın Tarafsız Bölge'de eleştirdiği iki isim

  Erdoğan'ın Tarafsız Bölge'de eleştirdiği iki isim

  Başbakan Erdoğan, Ahmet Hakan'ın programında AK Parti'yi eleştiren iki isme sert çıktı..
  • 07.02.2012 - 12:59

  Erdoğan ın Tarafsız Bölge de eleştirdiği iki isim #1

  ENSONHABER.com/ÖZEL Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugünkü parti grubu toplantısında isim vermeden iki kişiyi eleştirdi. Bunlar; İslamcıların Spartaküs’ü olarak tanımlanan İhsan Eliaçık ile Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu’ydu.

  Her iki isim de dün CNNTürk ekranlarında yayınlanan ve Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında ‘dindar gençlik’ tartışmasına konuk yorumcu olarak katılmıştı.

  YOKSULLAR ÜNİVERSİTEYE GİDEMİYOR

  Ersin Kalaycıoğlu, dünkü programda 2006 yılındaki YÖK raporuna gönderme yaparak yoksul öğrencilerin üniversiteye gidemediğine işaret etmiş ve dindar gençlik tartışması yerine meseleye bu noktada yaklaşılması gerektiğini savunmuştu.

  İşte o iki ismin AK Parti'ye eleştirileri

  DİNDAR NESİL MÜTEAHHİTLEŞTİ

  İhsan Eliaçık ise AK Parti iktidara gelmeden de dindar bir neslin olduğunu belirtip, AK Parti’nin kendi döneminin dindarlarını müteahhitleştirdiğini iddia etti.

  Bu açıklamalara, bugünkü parti grubu toplantısında sert çıkan Başbakan Erdoğan, 'Akşam bir TV kanalında konuşuyorlar. Anadolu’nun yoksul kesimi üniversiteye gidemiyormuş. Sen öyle zannediyorsun. Elinde tablet olan ve üniversiteye giden Anadolu çocukları var. Çıkmış müteahhit nesil yetişiyor diyorlar. Biz sermayeyi belli ellerde toplamayız. AK Parti büyümede bir patlama yaşadıysa bu noktalarda attığı adımlarla yaşadı..’ dedi.

  İşte Erdoğan'ın konuşmasındaki o tepki


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir