Petrol
87.27
0.10%
Euro
18.2202
0.35%
Dolar
18.5368
0.17%
Altın
991.07
0.32%
Borsa
3147
1.63%
Bitcoin
362.467
-0.08%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Erdoğan'ın TİM Genel Kurulu'ndaki konuşması

  Erdoğan'ın TİM Genel Kurulu'ndaki konuşması

  'Biz her meselenin üstesinden geliriz. SİYASETTE KÜSLÜK OLMAZ, KÖPRÜLER ATILMAZ..'
  • 06.06.2012 - 12:18

  Erdoğan ın TİM Genel Kurulu ndaki konuşması #1

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile saat 15.00'da görüşecek olan Başbakan Erdoğan, TİM Genel Kurulu'nda kritik terör zirvesi öncesi çarpıcı açıklamalarda bulundu. İsim vermeden MHP'nin tavrını eleştiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Tüm insanlarımızın bir arada huzurla yaşaması demek. Bu adıma ihanet projesi denebilir mi? Rakipleri düşman olarak yaftalamak olmaz. Ana muhalefet lideri ve heyetini kabul edeceğiz. Biz her meselenin üstesinden geliriz. SİYASETTE KÜSLÜK OLMAZ, KÖPRÜLER ATILMAZ.. Kim çözüm önerisi getirirse dikkatlice dinleriz.' şeklinde konuştu.

  Erdoğan: Siyasette küslük olmaz - TIKLA İZLE

  YUNANİSTAN ÖRNEĞİNE TEPKİ

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, muhalefetin Yunanistan ekonomisinin Türkiye ekonomisinden daha iyi durumda olduğu yönündeki iddiası ile ilgili, ''Gerçekçi olalım. Kalkıp, nüfusunu bile sağlıklı bir şekilde açıklamayan bir ülke. Nüfusu azaltmak suretiyle kişi başına milli gelirini fazla gösterme gayreti içinde olan bir ülke. Sorun bakayım, satın alma gücü bu insanların nedir? Şu anda buradan 100 milyar dilenerek ayakta durmaya çalışan bir ülke Türkiye'ye örnek olabilir mi? Şu anda adalarını satmaya kalkan bir ülke Türkiye'ye örnek olabilir mi?'' dedi.

  İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları

  2002'de nüfusun yüzde 1'inde taşınabilir bilgisayar yoktu. Cep telefonu abone sayısı 2008 yılında 62 milyon oldu. İnternet kullananların oranı yüzde 15'ken bu oran yüzde 45'e yükseldi.

  2002'de trafikte 8.5 milyon araç vardı. Bugün iki katı 16 milyon araç var. 2003 yılında toplam iç dış uçakla seyahat eden yolcu sayısı 36 milyondu bu rakam 108 milyona ulaştı. Son 10 yılda toplumun refahı önemli oranda arttı bunu neden görmüyorlar. 

  Türkiye'de bir kere günlük 1 doların altında harcama yapan nüfus kalmadı. 2003'te bu oran yüzde 3'tü bugün binde 1'e indi.

  Kamu ve özel sektör tarihinin hiçbir döneminde görülmeyen bir sinerjiyle 2023 yılındaki 500 milyar dolar hedefine ulaşacağız. 

  30 YILDIR TERÖRÜN İSTİSMAR KAYNAKLARINI KURUTMAYA ÇALIŞIYORUZ

  30 yıldır terörün istismar kaynaklarını kurutmaya çalışıyoruz. Bu sorunu ülke olarak çözmek istiyoruz. Bizim parti olarak kürt kökenli kardeşlerimizle ilgili ortaya koyduğumuz kararlılık 81 ilde destek gördü. Şanlıurfa'da da Çankırı'da da oy oranımız arttı. Ateş gittiği yeri yakar. Her şehit cenazesinin ardından eş dost kendi evine gittiğinde anneler babalar yüreklerinde çok büyük bir boşluk bırakıyorlar. Artık bu acıyı anlamak için herkes çaba harcamalıdır. Herkes evladını gözünün önüne getirip o hissiyatı paylaşmalılar. Türkiye'de siyaset ve medya tarafından yapılamadı. Herkes önce vicdanını sorgulasın. Muhalefet partileri de bu vicdan muhasebesini yapacaktır. Acı kan ve göz yaşı siyaset malzemesi olarak kullanılmıştır.

  KARŞIMIZDA ULUSAL VE ULUSLARARASI BİR ÇETE VAR

  Son 30 yıldır hükümet görevinde bulunan her partiye muhalefet terör üzerinden yüklendi. Terör siyaseti şekillendirmeye bile başlamıştı. Namluların polislerimizi askerlerimizi hedef aldığı kadar sandığı da hedef aldığı ortadadır. Bakıyorsunuz yurt içinde hiç ummadığınız kişilerle ittifak yapıyorlar. Karşınızda sadece bir çete yok karşınızda ulusal ve uluslararası bir çete var. 

  MİLLETİMİZ BİZE BU MESELEYİ ÇÖZMEK İÇİN YETKİ VERDİ

  TBMM'de çözüm üretmek istedik ama biz bu meselede yalnız bırakıldık. Bir parti şehitler üzerinden istismar üretiyor bir parti de kürt kökenli vatandaşlarımız üzerinden istismar siyaseti yapıyor. Biz tüm zorluklara rağmen, yalnız bırakılmamıza rağmen terörle mücadele ettik edeceğiz. Milletimiz bu meseleyi çözün diye bize yetki verdi. Terörün bu ülkede siyaseti şekillendirmesine asla müsade etmeyeceğiz. Terör saldırıları neticesinde hayatını kaybedenlerin ırk, dil, din ve ideolojiden öte hepsinin bir can olduğunu söyledik. Terörle mücadeleler arasında hatalar yapılıyor ama iktidar hedef alınıyor. Biz sadece terörle mücadele etmiyoruz. İstismar siyasetiyle de mücadele ediyoruz.

  BU ADIMA İHANET PROJESİ DENEBİLİR Mİ?

  2009'da Milli Birlik projesini başlatırken çelik gibi sinirlerimiz olmalı demiştik ve çelik gibi sinirle bu adımları atacağız. Kim katkı vermek isterse dikkatle dinleriz hassasiyetle üzerinden dururuz. Bizim hiçbir ön şartımız yok. Biz bu milli meseleye iktidar ve muhalefet gibi değil can ve kalp taşıyan insan olarak bakıyoruz. Diyaloğa ve müzakereye açık olunmalıdır. Milli birlik ne demek? Tüm milletin birlik içerisinde olması. Kardeşlik ne demek? Tüm insanlarımızın bir arada huzurla yaşaması demek. Bu adıma ihanet projesi denebilir mi? Rakipleri düşman olarak yaftalamak olmaz. Ana muhalefet lideri ve heyetini kabul edeceğiz.

  Biz her meselenin üstesinden geliriz. SİYASETTE KÜSLÜK OLMAZ, KÖPRÜLER ATILMAZ.. Kim çözüm önerisi getirirse dikkatlice dinleriz.


  Görüş Bildir