Euro
10.368
0.48%
Dolar
8.871
0.61%
Altın
496.76
0.12%
Borsa
1.385
-0.46%
Bitcoin
372.672
-4.16%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C

  Erdoğan'ın Tunceli planı

  Erdoğan'dan talimat alan Mazgir Belediye Başkanı istifa edecek, AK Parti İl Başkanı olacak.
  • 23.04.2012 - 13:46
  Erdoğan'ın Tunceli planı

  Erdoğan ın Tunceli planı #1

  AK Parti'nin bugüne kadar hiç milletvekili çıkaramadığı Tunceli'de, 3 dönemdir Mazgirt'in Akpazar Beldesi'nde Belediye başkanlığı yapan AK Partili Ali Aydın, başkanlık görevinden istifa ederek mayıs ayında yapılacak olan AK Parti il kongresinde il başkanlığına aday olacağını açıkladı.

  TALİMAT ERDOĞAN'DAN

  Tunceli'de basın toplantısı düzenleyen Ali Aydın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la geçen hafta Ankara'da yaptığı görüşmede bu yönde talimat aldığını, bir süre sonra 3 dönemdir yürüttüğü Belediye Başkanlığı görevinden istifa edeceğini söyledi. Aydın, Tunceli'de AK Parti'nin daha başarılı olması ve Tunceli halkına daha iyi hizmetler getirmek için il başkanlığına aday olacağını belirterek, "Bu görev için Başbakan çağırarak yarım saat benimle görüştü. Tunceli'ye hizmet etmek için bana verilecek her görevi kabul ederim" dedi.

  Aydın, şöyle konuştu:

  "Sayın Başbakanımız geçen hafta beni çağırarak bizzat görüştü. Başbakanımıza örgütümüzün sorunlarını ve Tunceli'nin sorunlarını detaylı anlattım. Başbakanımız, benim Belediye Başkanlığı'ndan istifa etmemi ve 12 Mayıs'ta yapılacak il kongresinde il başkanlığına aday olmamı istedi. Ben de sayın Başbakanımızın bu önerisini düşünmeden tereddütsüz kabul ettim. Çünkü Başbakanımız Tunceli için çok iyi hizmetler düşünüyor bunu bildiğim için görevi kabul ettim."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir