Dolar
7.6274
-0.9544%
Euro
8.8994
-0.8544%
Altın
1868.51
0.2715%
Borsa
1119.56
1.5335%
G. Altın
458.441
-0.6918%
Bitcoin
80005.25
1.4136%
26ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 26 C

  Ergenekon savcısı da Özal'ın mezarında

  Özal'ın mezarında hareketlilik..
  • 27.09.2012 - 11:37
  Ergenekon savcısı da Özal'ın mezarında

  Ergenekon savcısı da Özal ın mezarında #1

  8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, teknik ekip ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili, Özal'ın mezarında incelemelerde bulunuyor. Ergenekon soruşturmalarında da görev alan Savcı Muammer Akkaş da Özal'ın mezarında.  

  MEZARIN NASIL AÇILACAĞIYLA İLGİLİ TEKNİK İNCELEME YAPILDI

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 8. Cumhurbaşkanı Özal'ın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında mezarının açılmasına karar verilmişti. Özal'ın Topkapı'daki Anıt Mezarı'nda bu sabah hareketlilik yaşandı. Ellerinde mezarın krokisi bulunan bazı görevliler sivil polisler eşliğinde anıt mezara geldi. Mezarın etrafından inceleme yapan kişilerin, mezarın nasıl açılacağıyla ilgili teknik çalışma yaptığı öğrenildi.

  Terörle Mücadele Soruşturmalarından Sorumlu İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Oktay Erdoğan yine Terörle Mücadele Soruşturmalarından Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Ümit Zafer Çolak ve Ergenekon soruşturmalarında da görev alan Savcı Muammer Akkaş anıt mezara birlikte geldi. 3 savcı kendilerinden önce mezara gelen ve teknik incelemelerde bulunan ekipten bilgi aldı.

  AÇIKLAMA YAPILMADI

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Oktay Erdoğan'ın başkanlığındaki heyet, mezarının açılmasına karar verilen 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın kabrinin bulunduğu Anıt Mezar'daki incelemelerini tamamladı.

  Başsavcıvekili Oktay Erdoğan ve beraberindeki 10 yetkili, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın ölümün nedeni konusundaki iddialara ilişkin yürüttüğü soruşturma kapsamında, inceleme yapmak için mezarının açılmasına karar verdiği merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın kabrinin bulunduğu Topkapı'daki Anıt Mezar'da yaklaşık bir saat keşif yaptı. Erdoğan ve beraberindeki heyet, incelemenin ardından Anıt Mezar'dan ayrılırken, gazetecilerin kabrin ne zaman açılacağı yönündeki sorularını yanıtsız bıraktı. Bu arada, güvenlik güçleri, mezarın açılması kararının verildiği 17 Eylül'den bu yana Anıt Mezar'a yaklaştırılmayan basın mensuplarının mezar çevresinde çekim yapmasına izin verdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir