Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
489.761
-6.17%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C

  Ergenekon'un karakutusu Küçük'ün koltuğunda

  Ergenkon sürecinin en çok konuşulan ismi Tuncay Güney'in Veli Küçük ile çekilmiş fotoğrafı ortaya çıktı
  • 10.06.2012 - 09:32
  Ergenekon'un karakutusu Küçük'ün koltuğunda

  Ergenekon un karakutusu Küçük ün koltuğunda #1

  Ergenekon tutuklusu Veli Küçük'ün 'yanıma yaklaştırmadım, kovdum' dediği kara kutu Tuncay Güney'le çektirdiği samimi fotoğrafları ortaya çıktı. Küçük'ün Güney'i aile albümüne aldığı ortaya çıktı. Samimi ilişkiyi gözler önüne seren görüntüler arasında Güney'i Küçük'ün makam koltuğunda otururken gösteren fotoğraf bile bulunuyor.

  Yenişafak'tan Yusuf Gülbakan'ın haberine göre, Ergenekon davasının tutuklu sanığı emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün her defasında 'güvenilmez biri' olarak suçladığı Tuncay Güney'le samimi ilişkisini belgeleyen fotoğrafları Yeni Şafak ele geçirdi. Küçük'ün 'yanıma yaklaştırmadım' dediği Ergenekon'un kara kutusu Güney'i aile albümüne aldığı ortaya çıktı. Samimi ilişkiyi gözler önüne seren fotoğraflar, halen Kanada'da hahamlık yapmakta olan Güney ile Veli Küçük'ün uzun yıllar önce tanıştığını gösterdi.

  Ergenekon un karakutusu Küçük ün koltuğunda #2

  SAMİMİ POZLAR KÜÇÜK'Ü YALANLADI

  Ergenekon davasında silahlı terör örgütü kurma, yönetme, Türkiye Cumhuriyeti hükümetine karşı silahlı isyana tahrik, zorla hükümeti ıskata teşebbüs, kasten öldürmeye azmettirme ve halkı isyana tahrik suçundan yargılanan Veli Küçük, dava sürecindeki savunmalarında Tuncay Güney ile yıllar önce tanıştığını kabul etmişti. Güney ile kendisinden yaşça büyük emekli bir asker tarafından tanıştırıldığını söyleyen Küçük, Ergenekon davasındaki savunmalarında Güney'in güvenilmez biri olduğunu belirtmişti. Küçük, zaman zaman kendisine gelerek doyurucu olmayan, doğruluğu tartışılır bilgiler veren Güney'i laubali olduğu için sevmediğini belirtmişti. Fakat ortaya çıkan şok fotoğraflar Küçük'ü yalanladı.

  GÜNEY AİLE FOTOĞRAFINDA

  Fotoğraf karelerinden birinde Küçük, kendisinden uzak tutmaya çalıştığını söylediği Ergenekon'un kara kutusu Güney'i evinde ağırladığı görülüyor. Giresun'daki evinde çekildiği tahmin edilen fotoğraf karesinde Tuncay Güney, Veli Küçük ve eşi Necla Küçük'ün yanı sıra iki kişi daha yer alıyor. Aile fotoğrafında Güney ve Küçük'ün kahve içerek balkon sefası yaptığı görülüyor.

  Güney'le ilişkisini inkar etti

  Küçük Paşa, Tuncay Güney ile kaç kez görüştüklerini ise Ergenekon davasındaki savunmasında şöyle anlatmıştı: "Tuncay Güney, 'Veli Paşa ile konuşuyorum' havasını yaratmak için 3-5 ay ara ile beni arar. Bu konuşmalarda Güney'i terslerdim, azarlardım. Güney ile 5-10 kere yan yana gelmişizdir, samimi arkadaşım gibi değil. Güney bana yardımcı olmak için istihbarat bilgisi verir, ancak verdikleri bilgilerin hiçbir şeye benzemediğini söyledim. Hele cip meselesi olduktan sonra da görüşmeyi koparttım. En son emekli olduktan sonra 2000 yılında gördüm."

  Arşivde Barzani ve Talabani de var

  Akşam Gazetesi'nden Mustafa Mutlu'ya yazdığı mektupta Türkiye'de bulunduğu dönemde herkesle istediği gibi görüştüğü belirten Güney, İran, Irak ve Suriye'den devlet görevlileriyle birçok görüşme de yaptığını anlatmıştı. Güney'in aktardığı bu görüşmelerde de fotoğraf arşivi yaptığı belli oldu. Güney'in çektirdiği iki fotoğraf karesinde Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani ve Kürt Federe Bölgesi Başkanı Mesut Barzani ile görüştüğü görülüyor.

  Makam koltuğu kara kutu'nun

  Ergenekon davasındaki çapraz sorgusunda Tuncay Güney ile ilgi bir soruya cevap veren Veli Küçük, Güneyi sanal karakter olarak tanımlıyor. Evrakta sahtecilik ve dolandırıcılık suçlarından Güney hakkında iddianame olduğunu söyleyen Küçük, savunmasında "Sanal bir Tuncay Güney var. Çıkıyor birine bir çamur atıyor, aynen ertesi gün gazetelerde okuyoruz. Ben Güney'i sanal bir karakter olarak görüyorum. Yaratılmış biri" dedi. Ancak ortaya çıkan yeni fotoğraflar Veli Küçük'ün bu iddiasını yalanladı. Söz konusu fotoğrafta kara kutu Güney, Küçük'ün odasında ve makam koltuğunda oturuyor. Güney'in oturduğu masada Veli Küçük'ün adını taşıyan isimlik dikkat çekiyor.

  Yemekte başköşe Küçük'ün

  Bir başka fotoğraf ise Küçük ve Güney'in samimi bir yemek masasında buluştuğunu ortaya koyuyor. Küçük kalabalık masanın başında otururken, Güney ise çapraz köşede görülüyor.


  Görüş Bildir