Euro
15.2868
0.29%
Dolar
13.5457
0.51%
Altın
800.0510
-0.13%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
524.000
4.81%
-0ºC
İstanbul
Çok bulutlu -0 C

  Ergenekon'un kilidi kayınvalidem

  Karısı, annesinin yanına yerleşen kocanın inanılmaz planı..
  • 09.08.2012 - 08:51
  Ergenekon'un kilidi kayınvalidem

  Ergenekon un kilidi kayınvalidem #1

  Karısının, annesinin yanına yerleşmesine sinirlenen koca, emniyete gönderdiği ihbar mektubunda eşi, kayınvalidesi ve baldızının, Ergenekon Örgütü adına devlet görevlileriyle ilişkiye girip şantaj yaparak davaları etkilediklerini iddia etti.

  İHBAR MEKTUBU GÖNDERDİ

  Habertürk'ten Canan İspir'in haberine göre, Sakarya'da yaşayan N.C., kocası Ö.C.'nin kendisine kötü davranması üzerine, 6 aylık koruma tedbir kararı aldırıp İstanbul'daki annesinin yanına yerleşti. Eşinin evinden ayrılmasına ve kayınvalidesinin çocuklarını kendisine göstermemesine sinirlenen Ö.C. ise inanılmaz bir plana imza attı. Ö.C., İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü'ne e-posta ile gönderdiği ihbar mektubunda karısı N.C., kayınvalidesi G.R. ve baldızı N.A'nın, Ergenekon Örgütü adına görev yaptığını ve kadınlara zaafı olan savcı, hâkim ile emniyet müdürlerini tuzaklarına düşürdüklerini belirtti.

  DEVLET GÖREVLİLERİYLE İLİŞKİYE GİRİYORLAR

  Ö.C., üç kadının devlet görevlileri ile ilişkiye girip sonra da çıplak fotoğraflarla şantaj yaparak önemli davaları etkilediklerini iddia etti. İhbar mektubunda, söz konusu kadınların, faili meçhul cinayetleri ve devlet görevlilerine ait fotoğrafları da evlerindeki CD'lerde gizlediklerini belirten Ö.C., bu CD'lerin bulunması halinde Ergenekon davasının çözüleceğini öne sürdü.

  İHBAR ÜZERİNE İNCELENDİ

  Kayınvalidesinin özel oyunculuk eğitimi aldığını ve sesini değiştirip telefonla görevlileri kandırdığını belirten Ö.C., Ergenekon'un şifresini çözecek kişinin kayınvalidesi olduğunu iddia etti. Ö.C.'nin ihbarı üzerine İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Ergenekon Davası'ndaki tüm sanık ve şüphelilerin bağlantılarını tek tek inceledi. Yapılan araştırmada hiçbir sanık ya da şüphelinin, kadınlarla irtibatına rastlanmadı.

  KOCA HAKKINDA DAVA AÇILDI

  Bunun üzerine savcılık, koca Ö.C. ile ilgili soruşturma başlattı. Savcıya ifade veren Ö.C. "Kayınvalidem bana eşimi ve kızımı göstermedi. Benden 50 bin lira talep etti. O dönem alkol alıyordum. Psikolojik tedavi görüyordum. Dilekçenin aynısından Cumhurbaşkanı'na da gönderdim" dedi. Savcılık, Ö.C. hakkında "suç uydurmaktan" 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. (Habertürk)


  Görüş Bildir