Petrol
103.14
-9.13%
Euro
17.4374
-0.57%
Dolar
16.9742
0.88%
Altın
964.7
-1.34%
Borsa
2371
0.00%
Bitcoin
346.156
3.69%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C
  Erhan Afyoncu'yu eleştirenlere Bardakçı'dan sert tepki

  Erhan Afyoncu'yu eleştirenlere Bardakçı'dan sert tepki

  Murat Bardakçı, Erhan Afyoncu'nun Bugün gazetesinde yazdığı için yapılan eleştirilere tepki gösterdi.
  • Haber Merkezi
  • 07.10.2016 - 18:00

  Erhan Afyoncu yu eleştirenlere Bardakçı dan sert tepki #1

  Askeri okulların kapatılmasının ardından kurulan Milli Savunma Üniversitesi'nin rektöro Prof. Dr. Erhan Afyoncu oldu.

  Afyoncu, daha önceleri Bugün gazetesinde bir süre yazarlık yaptığı için özellikle sosyal medya üzerinden eleştirilerin hedefi olmuştu. Erhan Afyoncu'nun, birlikte Tarihin Arka Odası adlı tarih programını yaptığı yakın arkadaşı Murat Bardakçı, arkadaşını savunan bir yazı kaleme aldı.

  Bardakçı Afyoncu'yla ilgili yıpratma haberlere ve eleştirelere kızarak Afyoncu'nun akademik kariyerini öne çıkaran yazısında şunları belirtti:

  ERHAN'A ÇAMUR ATILMASINA KAYITSIZ KALMAM

  Yirmi küsur senelik arkadaşım olan ve Tarihin Arka Odası’nı tatil, ara, bayram, yılbaşı, dinlenme, vesaire demeden altı yıl boyunca her cumartesi gecesi beraberce yaptığımız Erhan’a ardarda çamur atılmasına kayıtsız kalmamak benim için ahlâkî bir mecburiyet hâlini aldı!

  AKIL FUKARALARI

  Tarihin Arka Odası sanki seyircilerin evinde sohbet ediliyormuşçasına rahat ve samimî üslûpta bir programdı... Senelerce devam eden böyle bir popüler yayına sürekli programcı olarak ilk defa bir üniversite hocası, yani Erhan katılma cesaretini göstermiş ve yayınlara benden fazla katkıları olmuştur. Programdaki samimiyetimizi başka türlü değerlendirmek ise sadece idrak fukaralığıdır!

  ERHAN'IN CEMAATLE NE ALAKASI OLABİLİR

  Erhan’ın cemaatçilikle falan alâkası yoktur! Vakti zamanında bazı gazetelerde yazmış olmasının sebebi de belli gruplara mensubiyeti değil, konusuna hâkim olan bir uzmanın yazma hevesidir ve o gazetelerde daha kimler yazmamıştır ki? Üstelik programcılıktaki beraberliğimizi bozmak, yani onu başka yerlere transfer edebilmek için senelerce uğraşılmış ama Erhan aldığı harikulâde teklifleri her seferinde reddetmiştir! Bir yerlere mensup kişilerle program yapmamın hiçbir şekilde sözkonusu olmaması da, meselenin bir diğer tarafıdır!

  REKTÖRLÜĞE GETİRİLMESİ YERİNDE KARAR

  Ve, netice: Bu derece ilmî birikime sahip olan, şimdiye kadar binlerce talebe yetiştiren, pekçok idârî görevde bulunan, yüzlerce personeli olan bir fakülteyi idare eden Prof. Afyoncu gibi düzgün bir ismin Millî Savunma Üniversitesi’nin rektörlüğüne getirilmesi gayet yerinde bir karardır...

  Erhan Afyoncu yu eleştirenlere Bardakçı dan sert tepki #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir