Euro
10.0923
-0.14%
Dolar
8.5276
0.09%
Altın
494.11
-0.02%
Borsa
1.432
0%
Bitcoin
338.917
2.61%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C

  Ermenek'teki madenin maketi Bakanlar Kuruluna getirildi

  Bakanlar Kurulu toplantısına Ermenek'teki maden ocağının maketi de getirildi. Halen devam eden toplantıda Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın kabine üyelerine ayrıntılı bir sunum yapacağı belirtiliyor.
  • 10.11.2014 - 15:17
  Ermenek'teki madenin maketi Bakanlar Kuruluna getirildi

  Ermenek teki madenin maketi Bakanlar Kuruluna getirildi #1

  Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleştirilen toplantı, saat 13.40'ta başladı. Bakanlar Kurulu öncesinde Başbakanlık Merkez Bina'ya Ermenek'teki maden ocağının maketi de getirildi. Maketin iki kişi tarafından taşındığı görüldü. Toplantıya Enerji Bakanı Taner Yıldız da katılıyor. Yıldız'ın maket üzerinden yapacağı sunumla kabine üyelerini bilgilendirmesi bekleniyor.

  Ermenek teki madenin maketi Bakanlar Kuruluna getirildi #2

  ZANLILAR YENİDEN ADLİYE'DE

  Öte yandan dün Ermenek'teki kömür ocağında işçilerin mahsur kalmasıyla ilgili gözaltına alınan ve savcılıkça ifade alma işlemleri tamamlandıktan sonra gece geç saatlerde İlçe Jandarma Komutanlığına götürülen 8 kişi, bugün yeniden Ermenek Adliyesine getirildi. Maden ocağı işletmecisi Saffet Uyar, maden sahasının ruhsat sahibi Abdullah Özbey, madenin İşletme Müdürü Yavuz Özsoy, maden mühendisleri Cemile Karaca ve Nuray Yetiş, maden sahasının ruhsat sahibi şirketin işletme müdürü Mehmet Zeybek, maden mühendisi Ali Kurt ve İş Güvenlik Uzmanı Engin Yeti, jandarma ekiplerince yeniden Ermenek Adliyesine sevk edildi. Erkek zanlılar zırhlı araçla, iki kadın ise jandarmaya ait minibüsle adliyeye getirildi. Zanlılar, geniş güvenlik önlemleri altında yan kapıdan içeri alındı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir