Euro
15.2665
0.81%
Dolar
13.4425
0.49%
Altın
792.4210
0.31%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
525.378
-8.99%
2ºC
İstanbul
Yoğun kar 2 C
  Ermenistan uçağı indirildi

  Ermenistan uçağı indirildi

  Suriye yolundaki Ermenistan’a ait bir kargo uçağı daha Erzurum’a indirildi.
  • 08.11.2012 - 07:00

  Ermenistan uçağı indirildi #1

  Ekim ayının ortalarında, Ermenistan'dan Şam'a giden bir başka kargo uçağı Erzurum Havaalanı'na indirilmiş ve yaklaşık 8 saat süren arama çalışmaları sonunda uçağın gidişine izin verilmişti. Yeni gelişme bu sabah saatlerinde yaşandı ve yine Ermenistan'a ait bir kargo uçağı bugün saat 06.10'da Erzurum Havalimanı'na indirildi. İndirilen uçak arama sonrası Halep'e doğru yola çıktı.

  ULUSLARARASI HAVACILIK KURALLARI GEREĞİ İNDİRİLDİ

  Suriye'ye insani yardım götürdüğü iddiasındaki kargo uçağının, uluslararası havacılık kuralları gereği indirildiği belirtilirken, uçaktaki aramalar sürüyor.

  Ermenistan uçağı Erzurum'a indirildi

  Ermenistan uçağı Erzurum'a indirildi

  Ermenistan uçağı indirildi #2

  Basın mensuplarının görüntü almaması için uçağın çevresi iş makineleri ile kapatıldı. Aramalara sivil savunmanın biyolojik uzmanlarının da katıldığı kaydedildi.

  Ermenistan uçağı indirildi #3

  VALİ AÇIKLAMA YAPMADI

  Uçakta arama yapmak üzere Gümrük, 9'uncu Kolordu Komutanlığı'ndan mühimmat konusunda uzmanlar, Emniyet Müdürlüğü'nden arama ekipleri ile sağlık görevlileri hazır bulundu. Uçaktaki 9 kişi oldukları belirtilen mürettebattan sadece birinin inmesine izin verildi. Havalimanına gelen Erzurum Vali Yardımcısı Özgür Arslan konu ile ilgili açıklama yapmadı.

  İLK BELİRLEMELERE GÖRE GIDA MALZEMESİ VAR

  Kargo uçağı, kontrol amacıyla indirildiği Erzurum Havalimanı'nda polis, jandarma ekipleri ve uzman köpek eşliğinde aranıyor. Suriye'nin Halep kentine insani yardım malzemesi götürdüğü öğrenilen uçaktan indirilen koliler, x-ray cihazından geçirilerek kontrol ediliyor.

  HALEP'E DOĞRU YOLA ÇIKTI

  İlk belirlemelere göre kolilerde gıda malzemesi bulunduğu, yapılan aramanın ardından uçağın kalkışına izin verileceği belirtildi. Arama biten uçak Halep'e doğru yola çıktı

  Yetkililer, konuyla ilgili açıklamayı Dışişleri Bakanlığı'nın yapacağını bildirdi.


  Görüş Bildir