Petrol
91.42
2.88%
Euro
18.5211
1.61%
Dolar
18.5803
0.16%
Altın
1.029
1.55%
Borsa
3458
0.00%
Bitcoin
372.753
2.23%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Eröz: Genelkurmay Başbuğ'un Andıc'ı bildiğini doğruladı

  Ergenekon davasında son savunmasını yapan Eröz, Genelkurmay'ın İlker Başbuğ'un Andıc'ı bildiğini doğruladığını öne sürdü
  • 28.05.2013 - 10:03
  Eröz: Genelkurmay Başbuğ'un Andıc'ı bildiğini doğruladı

  Eröz: Genelkurmay Başbuğ un Andıc ı bildiğini doğruladı #1

  Ergenekon davasında son savunma sırası, Ergenekonla birleştirilen İnternet Andıcı davası sanıklarına geldi. İlk olarak İnternet Andıcı sanığı emekli Korgeneral Mehmet Eröz savunma yaptı. Daha önce “İlker Başbuğ’un İnternet Andıcı’ndan haberi var. Andıç kendisine sunuldu” diyerek Başbuğ’un tutuklanmasının yolunu açan emekli Korgeneral Eröz, son savunmasında da “Genelkurmay’ın gönderdiği evraklar beni doğruladı” dedi.

  BİZZAT İŞLEM YAPMAZ MIYDI?

  İnternet Andıcı’nın hazırlandığı dönemin Genelkurmay Bilgi Destek Daire Başkanı olan emekli Korgeneral Eröz, 9 Ekim 2012 tarihinde mahkemeye verdiği dilekçesinde Başbuğ’un internet sitelerinden haberi olmadığı şeklindeki beyanlarının doğru olmadığını ifade etmişti. Eröz’ün dilekçesinde “Sayın Başbuğ’a andıçla ilgili olarak defalarca bilgi verilmiştir. Başbuğ’un haberi olmasaydı, 4 Kasım 2009 tarihinde ikinci ihbar mektubu ekinde yer alan internet andıcını gördüğünde bizler hakkında işlem yapmaz mıydı?” ifadelerine yer verilmişti.

  IĞSIZ DA SUÇLAYINCA TUTUKLANDI

  Ersöz’ün İlker Başbuğ’u suçlayan dilekçesinin ardından emekli Orgeneral Hasan Iğsız’ın da aralarında bulunduğu bazı isimler de İlker Başbuğ’un İnternet Andıcı’ndan haberi olduğunu ve andıcın Başbuğ’un onayına sunulduğunu açıklamışlardı. Bu iddialar üzerine eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.


  Görüş Bildir