Euro
15.3617
0.18%
Dolar
13.4375
0.00%
Altın
786.3560
0.03%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
575.844
-0.89%
7ºC
İstanbul
Hafif yağmur 7 C
  Ertuğrul Günay'dan BDP'li vekillere sert tepki

  Ertuğrul Günay'dan BDP'li vekillere sert tepki

  BDP'li milletvekillerinin PKK'lılar ile kucaklaşmasına hükümet kanadından ilk tepki Ertuğrul Günay'dan geldi.
  • 18.08.2012 - 00:58

  Ertuğrul Günay dan BDP li vekillere sert tepki #1

  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "Bu millete büyük acılar çektirenlere hiçbir şey olmamış gibi davranılması ve kahraman tarzda, övücü mukabelede bulunulması hepimizi yaralar. Herkes aklını başına devşirsin" dedi.

  "HERKES AKLINI BAŞINA DEVŞİRSİN"

  Basın mensuplarının Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde BDP'li vekillerin kendilerinin yolunu kesen PKK'lı teröristlerle yaptıkları konuşmalara yönelik sorularını yanıtlayan Bakan Günay, "Bu millete büyük acılar çektirenlere hiçbir şey olamış gibi davranılması ve kahraman tarzda, övücü mukabelede bulunulması hepimizi yaralar. Herkes aklını başına devşirsin. Herkesin bir tahammül noktası var. Birbirimizin tahammülünü zorlamayalım. Silahlar bir an önce gömülsün" diye konuştu.

  "SABIR TAŞININ ÇATLADIĞI BİR YER VAR ONUN EŞİĞİNE DOĞRU GİDİYORUZ"

  Terör örgütünün, milli mücadelede ilk kurşunun sıkıldığı İzmir'de terör saldırısı düzenlediğini hatırlatan Günay, şunları söyledi: "İlk kurşunun sıkıldığı bu vatan toprağında bize kurşun sıkmaya çalıştılar. Burası İzmir, burası sıradan bir vatan toprağı değil. Burası Kuva-yi Milliye mücadelesinin başladığı vatan parçası. Herkesi haddini bilmeye davet ediyorum. Hepimiz vatanın birliği bütünlüğü için gerekirse canımızı vermekten çekinmeyiz. Biz barış istiyoruz, kardeşlik istiyoruz. Bu ülkede Ramazan bayram, barış, esenlik içinde kutlansın istiyoruz. Ama Ramazan'ı, bayramı bilmeyenlere haddini bildirmek bu milletin yapabileceği bir iştir. Kimse sabrımızı taşırmasın. Üzerimizde bir emanet var. Biz vatanın dört tarafı kuşatma altındayken bir Kurtuluş Savaşı çıkartmışız. Ankara Polatlı'ya kadar top sesleri gelmişken vatanın birliğini korumuşuz. O büyük mücadelenin büyük kahramanı, bir büyük komutan olmakla birlikte savaştan sonra 'Yurtta barış dünyada barış' demiştir. Biz de barış istiyoruz, ülkemizde, bölgemizde tüm dünyada. Ama barış için savaştan çekinmeyeceğimizi de herkes aklının bir köşesine yazsın. Hiç kimse bu milleti yenemez. Hiç kimse bu milletin bağımsız ve bir arada yaşama azmini ve iradesini köreltemez. Sabır taşının çatladığı bir yer var onun eşiğine doğru gidiyoruz. Allah bizi daha sıkıntılı günlerden korusun. Kimse de sabrımızı daha fazla zorlamasın."

  Ertuğrul Günay dan BDP li vekillere sert tepki #2


  Görüş Bildir