Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
443.515
0.19%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C

  Ertuğrul Kürkçü TBMM'ye giren öğrencilere kefil oldu

  Baskı gördükleri gerekçesiyle TBMM'ye gelip açıklama yapmak isteyen Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencilerinin Meclis'e alınması için Ertuğrul Kürkçü "Kefil" oldu.
  • 10.04.2014 - 16:33
  Ertuğrul Kürkçü TBMM'ye giren öğrencilere kefil oldu

  Ertuğrul Kürkçü TBMM ye giren öğrencilere kefil oldu #1

  HDP Eş Başkanı Ertuğrul Kürkçü, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde eğitim gören bir grup öğrencinin baskı gördükleri iddiasıyla açlık grevine başladıkları gerekçesiyle, açlık grevindeki 3 öğrenci ile birlikte basın toplantısı yapmak üzere TBMM yerleşkesi içindeki basın kapısına geldi. Burada görevli polis memurları ise öğrencilerin girişine engel çıkarttı.

  ''BEN KEFİLİM''

  Bunun üzerine Kürkçü, polis memurlarına “Tamam onlar konuşmayacak, Onlar izleyecek. Benimle birlikteler. Ben kefilim” dedi. Bunun üzenine 3 öğrenci basın toplantı salonuna girebildi.

   ''TWİTTER'IN YASAKLANMASI GİBİ''

  Meclis Başkanlığı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırının ardından güvenlik kurallarında yaptığı düzenlemeler nedeniyle öğrencilerin basın toplantısı salonuna alındığını ancak açıklama yapamayacaklarını belirten Kürkçü, "Sayın Kılıçdaroğlu'na karşı girişilmiş olan saldırı gerekçesiyle bu kararın alınması da tıpkı Başbakan'ın istemediği kimi Tweet'lerin atılması yüzünden Twitter'ın yasaklanması gibi. Giriş çıkışları kaynağında doğru dürüst denetleyerek, milletin Meclis'ine girmesine engel olmamak gerekirdi. Bu vehimlerle Meclis yönetilemez" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir