Petrol
112.64
1.50%
Euro
17.6162
0.51%
Dolar
16.6415
0.70%
Altın
977.29
0.87%
Borsa
2557
1.09%
Bitcoin
352.713
-2.41%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C
  Ertuğrul Kürkçü terör eylemlerine silahlı tartışma dedi

  Ertuğrul Kürkçü terör eylemlerine silahlı tartışma dedi

  Halkların Demokratik Kongresi Eşsözcüsü Ertuğrul Kürkçü, Güneydoğu'da yaşananların silahlı biçimlere bürünen bir tartışma olduğunu söyledi.
  • 17.01.2016 - 13:39

  Ertuğrul Kürkçü terör eylemlerine silahlı tartışma dedi #1

  Kızıldere olaylarında samanlıkta saklanarak solculuk kariyeri yapan Ertuğrul Kürkçü teröristlerin hendek kazmasını ve terör eylemi gerçekleştirmesini 'silahlı tartışma' olarak niteledi.

  HDK konferansında kürsüye eşsözcüler Ertuğrul Kürkçü ve Sebahat Tuncel çıktı. Konferansın gelecek hafta yapılacak HDP Kurultayı öncesinde özeleştiri yapmak ve öneriler getirmek amacı taşıdığını kaydeden Kürkçü şöyle konuştu:

  YENİ BİR CUMHURİYET KURULACAK

  “Türkiye ve bölgemiz büyük bir kaosun, felaketin eşiğindedir. Ama başka bir yerden bakınca, bütün bu kaos sonsuz özgürlük imkânlarıyla birlikte gelmektedir. Eşitsizlik, sömürü ve haksızlık ortadan kalkıncaya kadar çatışma ve savaşlarla bir arada yaşamaya neredeyse mahkûmuz. Türkiye, ya Tayyip Erdoğan ve onun önderliğindeki devletin faşist diktatörlüğü evrilmesinde yol alacak ya da halkların özgürlük mücadelesi, Türkiye Cumhuriyeti’ni özgürlükçü, özyönetimci yeni bir cumhuriyet olarak yeniden kuracak.

  SİLAHLI BİR TARTIŞMA BU

  Kürtlerin özgürlük mücadelesi Türkiye halklarına özgürlükçü, özyönetimci bir yeni demokrasi teklif etmekte, Türkiye’nin diktatöryal rejimi de, tank ve top atışıyla bu teklifi geri çevirmektedir. Özgürlük mücadelesi, bu tank ve top atışlarına özyönetim savunmasıyla karşılık vermektedir. Ortada sürüp giden sadece bir savaş değil, silahlı biçimlere bürünen bir tartışmadır.”


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir