Petrol
114.57
0.38%
Euro
16.32
0.50%
Dolar
15.59
0.34%
Altın
918.75
0.00%
Borsa
2391
-1.18%
Bitcoin
475.734
-1.50%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  Ertuğrul Özkök Müslümanları katleden Budistleri övdü

  Budizm'in huzurlu dünyasına giren(!) Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, Myanmar'da Budistler tarafından katledilen Müslümanları görmezden geliyor.
  • 17.11.2013 - 13:47
  • Güncelleme : 18.11.2013 - 10:38
  Ertuğrul Özkök Müslümanları katleden Budistleri övdüHürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, genel yayın yönetmenliğinin bitiminin ardından kendisini gündem dışı konulara adamıştı. 

  "BUDİSTLERİN HUZURLU DÜNYASINDAYIM"

  Şimdi de kendi deyimi ile Budizm'in huzurlu dünyasına girdi. 


  Çin'le Hindistan arasında kalan Butan adlı ülkede Budistlerin arasına karışan Ertuğrul Özkök, yaşadığı ülkenin toplumunun dini olan Müslümanlığın, Myanmar'da nasıl bir zulme uğradığını görmezden geldi.


  Özkök, Butan'a yaptığı yolculuğu ve Budistlerin arasına karışmasını "huzur veren renkli bir iç yolculuk" olarak niteledi ama Myanmar'da Budistlerin Müslümanlar'ı katletmesini es geçti. Özkök ayrıca gittiği ülkeyi de "Dini ve inancı, insanların hayatını zehir eden, cendereye çeviren bir sistem olmaktan çıkarıp huzur veren renkli bir iç yolculuğa dönüştüren insanların yurdu" şeklinde tanımladı. 

  MYANMAR'DA NE OLMUŞTU?

  Myanmar'da geçtiğimiz yılın mart ayında, ülkenin orta kesimindeki Meiktila'da Budistlerin Müslümanları hedef alan saldırılarda en az 40 kişi ölmüştü. Ülkede çoğunluk olmalarına rağmen Budistler dinlerinin tehdit altında olduğunu gerekçe göstererek son on yıl içinde binlerce Müslüman'ı öldürmüş, bu katliamlar geçtiğimiz yıla kadar dünya medyası tarafından da görmezden gelinmişti. 

  ÖZKÖK TEK KELİME ETMEDİ

  Ertuğrul Özkök de tıpkı dünya medyasının önemli bir bölümünün yaptığı gibi, Myanmar'da müslümanlara yapılan katliamı görmezden gelerek Budistlerin huzurlu dünyasına bir yolculuk yaptı. Ancak bu yolculuk sırasında, kendi ülkesinin toplumunun dinine inanan insanların uğradığı zulmü de görmezden gelmesi hayli ilgi çekici oldu. 
  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir