Petrol
76.39
0.32%
Euro
19.6937
0.03%
Dolar
18.6436
0.03%
Altın
1.079
0.73%
Borsa
4949
1.92%
Bitcoin
325.083
2.09%
14ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 14 C
  Ertuğrul Özkök'e göre Muhammed Ali ilk geziciydi

  Ertuğrul Özkök'e göre Muhammed Ali ilk geziciydi

  Hürriyet yazarı, Muhammed Ali'nin 'haksızlıklara karşı' olan duruşunu ilk gezici olarak niteledi.
  • 05.06.2016 - 09:49

  Ertuğrul Özkök e göre Muhammed Ali ilk geziciydi #1

  Amerikalı müslüman boksör Muhammed Ali ilginç bir karakterdi. Daima ezilenlerin yanında olur, haksızlıklar karşısında mücadele ederdi.

  Amerika'nın, dünyanın bir ucundaki Vietnam'da savaşa girmesine karşı çıkmış ve bu yüzden ülkenin bir bölümü tarafından 'vatan haini' olarak ilan edilmiş, unvanları elinden alınmıştı ancak dünyadaki popülerliği de bir o kadar artmıştı.

  ÖZKÖK MUHAMMED ALİ'Yİ GEZİCİ YAPTI

  Muhammed Ali'nin haksızlıklara karşı olması, Ertuğrul Özkök'e göre onu Gezi eylemcisi yapmaya yetiyor(!) Özkök bugünkü yazısında Gezi eylemleri başladığında aklına gelen ilk kişinin Muhammed Ali olduğunu belirttiği yazısında şunları söyledi:

  VİETNAM SAVAŞI'NA KARŞI ÇIKMASINI HATIRLATTI

  Daha 25 yaşında. Boks hayatının zirvesindeyken. Her şeyini kaybetme pahasına söylediği şu sözdü beni mahveden: "Benim Vietkonglu bir insanla hiçbir meselem yok"..

  Bu cümle ağzından çıkmıştı ve Vietnam'a asker olarak gidip savaşmayı reddetmişti. Bütün unvanları elinden alınmıştı. Tam 3,5 yıl ringlerden uzak kalmıştı.

  "MUHAMMED ALİ İLK GEZİ ÇOCUĞUYDU"

  Ben Muhammed Ali'yi niye çok sevdim biliyor musunuz.. O benim gözümde ilk Gezi çocuğuydu.. Bundan 3 yıl önce, bir 30 Mayıs gecesi, İstanbul sarsılırken, aklıma gelen ilk çocuktu o..

  Muhammed Ali'nin İslamiyet üzerine sohbetleri VİDEO

  Muhammed Ali'nin unutulmaz nakavtları VİDEO


  Görüş Bildir